fbpx

Otsing

Keraamikakursuste pakett 22.09.2022 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Hind
120 €
Foto: Kumu hariduskeskus
Kursus või töötuba

Keraamikakursuste pakett

Keraamikakursuste pakett on hea võimalus keraamikahuvilistele soetada korraga kolme Kumu keraamikakursuse piletid soodushinnaga 120 €.
Juhendaja on Kumu keraamikaateljee meister Jarõna Ilo.

2022. aasta sügis/talv hooajal pakuvad Kumu stuudiod mitmeid savi vormimisele või pinnakaunistustehnikatele keskenduvaid kursuseid.
Meelepäraste kursuste nimed palun kirjutada e-poes ostu sooritades kommentaarilahtrisse.

Kursuse toimumispäeval on näituste külastamine tasuta!

Sügis/talv 2022 keraamikakursused

Keraamika: Marmoriseeritud savipind
Neljapäeviti: 22.09, 29.09 kell 17.00‒19.00

  • Kaheosalise keraamikakursuse käigus valmistatakse meelepärane savivorm, kus kasutatakse marmoriseeritud savipinna tehnikat. Voolimise käigus segatakse kokku erinevat värvi savimasse millest tekib marmori efektiga mass. Töö glasuuritakse meelepärases toonis Kumu keraamikaateljee meistri juhendamisel.

Keraamika: Vorm lilledele
Neljapäeviti: 13.10, 20.10 kell 17.00‒19.00

  • Kaheosalise keraamikakursuse käigus ehitatakse ribatehnikas praktiline ümarvorm, mis kaetakse pealekleebitud kõrgema reljeefiga. Töö glasuuritakse meelepärases toonis Kumu keraamikaateljee meistri juhendamisel. Lillepoti suuruse ja disaini saab iga osaleja valida vastavalt enda maitsele või kodutaimedele.

Keraamika: Õhuline vaagen
Neljapäeviti: 10.11, 17.11 kell 17.00‒19.00

  • Kaheosalise keraamikakursuse raames valmistatakse kujundirikas keraamiline alus, mille mustrilahendus on tekitatud saviribadest või lintidest erikujuliste elementide ühendamisel. Praktilist kasutust leiab valminud ese puuviljavaagna või serveerimisalusena.
    Esimesel tunnil toimub töö materjalis, teisel tunnil glasuuritakse nõud meelepärases toonis.

Keraamika: Pidulik valge portselan
Neljapäeviti: 08.12 ja 15.12 kell 17.00‒19.00

  • Kaheosalise keraamikakursuse raames valmistatakse valgest portselanmassist praktiline nõu või ehe, mis sobib kingituseks sõbrale või pereliikmele. Jõulueelsel ajal on kauniks kingituseks näiteks küünlajalg, ehtetoos või -komplekt. Kursus sisaldab käsitsi vormi modelleerimist ja glasuurimist. Pärast põletust ja glasuurimist on valminud ese lumivalge.