fbpx

Otsing

Kerttu Palginõmm. Jumal peitub detailides 04.09.2021 | 15.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Dirk Boutsi (u 1415–1475) ring. Neitsi Maarja ja laps suletud aias (detail). 1468. Õli, puit. The Phoebus Foundation
Loeng või vestlus

Kerttu Palginõmm. Jumal peitub detailides

Madalmaade maalikunst on tuntud oma detailitäpse ja tekstuuritundliku kujutusviisi poolest. Näiteks mõjusid klaas, keraamika, metall ja tekstiilid maalidel väga elulisena. Sageli omistati tavalistele, oskuslikult kujutatud esemetele ka sügavat sümboolset sisu. Kas mitmesugused esemed sisaldasid tõepoolest varjatud sõnumeid? Või olid nad hoopis omaniku prestiiži väljenduseks? Loengus „Jumal peitub detailides. Sissevaade 15.–16. sajandi Madalmaade kunstikultuuri“ otsitakse vastuseid neile küsimustele tähelepanelikus dialoogis näitusel eksponeeritud teostega.

Dr Kerttu Palginõmm on kunstiajaloolane, Niguliste muuseumi kuraator-koguhoidja, kelle peamisteks uurimisaladeks on Burgundia Madalmaade kunst ja materiaalne kultuur, eritähelepanuga luksusesemete kujutamisel Madalmaade maalikunstis. Ta on kureerinud mitmeid näitusi, näiteks „Toomkiriku hiilgus“ Tartu Ülikooli muuseumis (2017/2018) ja „Asjade võim“ Niguliste muuseumis (2018/2019).

Näitusega „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ kaasnev Kadrioru kunstimuuseumi laupäevaakadeemia loenguprogramm seab eesmärgiks siduda näitusel eksponeeritud Belgia kollektsiooni 15-17. sajandi Madalmaade kunsti- ja kultuurilooliste esemete kogu siinse kultuuripärandi ning erialaste teadmistega.
Laupäevaakadeemia loengud toimuvad Kadrioru kunstimuuseumis kuuel laupäeval (28.08, 04.09, 18.09, 25.09, 09.10, 16.10) algusega kell 15. Loengule järgneb temaatiline ekskursioon näitusel. Loengusarja kureerib Greta Koppel. Laupäevaakadeemia loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Osalemine muuseumipiletiga

Toetajad