fbpx

Otsing

Keskaja päevad: Ines Maidre Orelipooltund 08.07.2023 | 16.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kontsert

Keskaja päevad: Ines Maidre Orelipooltund

Keskaja päevade puhul kõlab Niguliste äsja restaureeritud kooriorel, mis on sobilik just renessanss- ja barokkmuusika ettekandmiseks. Musitseerib Eesti üks tunnustatumaid organiste Ines Maidre.

Kavas: Michael Praetorius, Johann Caspar Kerll jt

Mitmekülgse repertuaari ja virtuoosse mängustiiliga Ines Maidre on üks tunnustatumaid Eesti organiste. Peale esimesi ülesastumisi Pariisis ja Londonis 1990.a. nimetas väljaanne Musical
Times teda põlvkonna üheks paljutõotavamaks organistiks. 1991.a. võitis Ines Maidre Prantsusmaal Versaille’ rahvusvahelisel organistide võistlusel I preemia.
Kõrvuti kontsertorganisti karjääriga oli ta 1986-1992 ametis Tallinna Riiklikus Konservatooriumis õppejõuna, praegu tegutseb ta orelidotsendina Bergeni Ülikooli Griegi Akadeemias. Lisaks Eestile ja Norrale andnud loenguid ja meistriklasse Soomes, Rootsis, Poolas, Lätis, Hollandis ja USAs.
Ta on osalenud paljudel eesti (Tallinna Orelifestival, Klaaspärlimäng, Musica Sacra, Haapsalu ja Viljandi Vanamuusikafestivalid) ja välismaistel muusikafestivalidel (Amsterdamis, Nürnbergis, Berliinis, Haarlemis, Brüsselis, Krakowis jm) ning esinenud kuulsates katedraalides nagu Westminster Abbey Londonis, Notre-Dame ja St Sulpice Pariisis,Washington Cathedral jne. Koostöös erinevate eesti ja euroopa orkestritega on ta soleerinud mitmete orelikontsertide ettekandel. Korduvalt on kontsertreisid viinud Maidre USA-sse (muuhulgas New York, Washington DC, Salt Lake City) ja Lõuna-Ameerikasse (Brasiilia, Argentiina ja Uruguay).
Peale Tallinna Riikliku Konservatooriumi lõpetamist klaveri ja oreli erialal täiendas Maidre end 1989-91 Pariisis Ecole Niedermeyeris Daniel Rothi juhendamisel. 1994-1998 õppis ta Bergeni Griegi Akadeemias klavessiini ja barokkinterpretatsiooni Hans Knut Sveeni juhendamisel. Mitmete vanamuusikaansamblite (Musica Celines jt) klavessinistina valdab ta ka laialdast repertuaari varajasest renessansist hilisbarokini. Läbi sagedaste kontsertide ja meistrikursuste on Maidre on tihedas kontaktis eesti muusikaeluga.
Ta on salvestanud orelimuusikat mitme riigi raadiole ja heliplaadifirmadele (Toccata Classics, Grappa, Forte, Antes, Eres). Olulist kohta sealhulgas omab ka eesti muusika.
Alates 2014.a. on Maidre Pärnu Orelifestivali kunstiliseks juhiks.

""