fbpx

Otsing

Keskaja Päevad. Ansambel Triskele. Lenda üle kurbtusest 05.07.2024 | 18.00

Niguliste muuseum

Antoniuse kabel

Kontsert

Keskaja Päevad. Ansambel Triskele. Lenda üle kurbtusest

Ansambel Triskele kava „Lenda üle kurbtusest“ keskendub 17. sajandi säravaima luteri kirikulaulude tekstiloojale Paul Gerhardt´i loomingule, mida Eesti vanemates lauluraamatutes esineb kõige enam. Algsed kirikulauluviisid on ajas muutunud kohati äratuntamatuks ning nendest on saanud nõtked ja kõnekad eesti rahvakoraalid.

Koosseis:

Tarmo Tabas – laul;
Heikki-Rein Veromann – laul, flöödid;
Toivo Sõmer – laul, lüüra, kandled, lauto;
Janno Mäe – laul, löökpillid, kellad, viola da gamba

Lisaks rahvakoraalidele on kavas ka kirikulaulud varasemast kihistusest, mis kujunesid 4.- 5. sajandil kokkupuutes erinevate rahvaste folklooriga ja olid tugevalt mõjutatud regiooni rahvalauludest.

Ansambel Triskele kombineerib oma kompositsioonides erinevaid laulustiile ja muusikariistu, mis esindavad nii eesti pärimusmuusikat (kandled, mandoola, torupillid, parmupill) kui ka Euroopa varajast muusikat (lauto, oud, flöödid, fiidel, raamtrumm, kellad).

Alates 1997. aastast on Triskele välja andnud seitse albumit; lisaks eesti rahvalauludele on ansambel saanud inspiratsiooni maailmamuusika rikkalikust pärandist ja Euroopa keskaja muusikast. 2017. aastal pälvis ansambel Triskele Eesti Kultuurkapitali muusikapreemia religioossete rahvamuusikatraditsioonide edasiandmise ja arendamise eest. Triskele muusikat on kasutatud ka näiteks filmis “Apteeker Melhior”.

medievaldays.ee

Niguliste muuseumi näituse “Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas” suvises publikuprogrammis tutvustame keskaegse Euroopa kirikumuusikat, mida võisid tõenäoliselt kogeda ka palverändurid oma teekondadel, aga ka kristliku kultuuri peegeldusi meie kohalikus pärimuses.
Toetajad