Kitarriõhtu: esinevad EMTA interpreedid 08.12.2022 | 17.00

• Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Kontsert

Kitarriõhtu: esinevad EMTA interpreedid

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist.

Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Esinevad:

Yifei Wu
Xiang Ting Liu
Hans Joosep Alt

Yifei Wu õpib klassikalist kitarri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Heiki Mätliku juures. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Wu esitanud muusikat kammeransamblis lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast.

XiangTing Liu alustas Hiinas kitarriõpinguid kaheteist aastasena. Algul õppis ta kitarri erinevate õpikute järgi omal käel. Hiljem olide tema õpetajad Hiinas kitarriõpetajad tuntud  Lin Huanqi ja  Zhu Liying. Ta on osalenud ka Ungari kitarristi Dávid Pavloviti meistriklassides. Aastal 2021 võitis XiangTing Liu esimese preemia Shanghai Donggong Cup kitarrikonkursil. Sellest aastast õpib ta EMTAs Heiki Mätliku kitarriklassis.

Hans Joosep Alt alustas kitarriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis seitsme aastaselt. Tema õpetajateks on olnud Julia Kahro-Reinman ja Vahur Kubjaning llõpuklassides oli tema õpetajaks Sulo Kiivit. Sellest aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Lauri Jõelehe kitarriklassis. Eriti meeldib talle renessanss- ja barokkmuusika.