fbpx

Otsing

Kitarriõhtu: esinevad EMTA interpreedid 17.11.2022 | 17.00

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
9 €
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kontsert

Kitarriõhtu: esinevad EMTA interpreedid

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist.

Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Esinevad:

Zhengnan Xu
Erik Leedjärv
Meriliis Saar

Zhengnan Xu on Hiinas kitarri õppinud üheksa aastat. Klassikalise kitarri huvi tekkis tal kui kuulis Uruguai helilooja Augustin Barriose kitarrimuusikat. EMTAs alustas ta kitarriõpinguid 2021. aastal. Tema meelisheliloojad on Johann Sebastian Bach, Augustin Barrios ja Manuel de Falla. Zhengnan mängib ka elektrikitarri ja folkkitarri.

Erik Leedjärv alustas kitarriõpinguid Nõo Muusikakoolis Vaido Petseri käe all. 2019. aastal hakkas ta õppima Tartus Elleri koolis Peep Petersoni juures. Sellest aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Heiki Mätliku kitarriklassis. Tema lemmikhliloojaks on J. S. Bach kuid samas meeldib talle esitada ka kaasaja heliloojate teoseid milles saab eksperimenteerida kõlavärvide ja dünaamikaga.

Meriliis Saar on lõpetanud klassikalise kitarri eriala Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Käesolevast aastast jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Lauri Jõelehe kitarriklassis. Lisaks klassikalisele kitarrile huvitub Meriliis ka pärimusmuusikast. Iseäranis köidab teda koosmäng- ta tegutseb erinevates ansamblikoosseisudes ning paneb end proovile eri stiilides. XiangTing Liu alustas Hiinas kitarriõpinguid kaheteist aastasena. Algul õppis ta kitarri erinevate õpikute järgi omal käel. Hiljem olide tema õpetajad Hiinas kitarriõpetajad tuntud Lin Huanqi ja Zhu Liying. Ta on osalenud ka Ungari kitarristi Dávid Pavloviti meistriklassides. Aastal 2021 võitis XiangTing Liu esimese preemia Shanghai Donggong Cup kitarrikonkursil. Sellest aastast õpib ta EMTAs Heiki Mätliku kitarriklassis.