fbpx

Otsing

Kitarriõhtu: esinevad EMTA üliõpilased 19.05.2022 | 17.00

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
9 €
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kontsert

Kitarriõhtu: esinevad EMTA üliõpilased

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist.
Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.
Svjatoslav Bortsov alustas muusikaõpinguid Narva muusikakoolis viiulil ja lõpetas kitarri erialal. Seejärel õppis ta klassikalist kitarri EMTAs Heiki Mätliku kitarriklassis ja nüüd on ta EMTAs magistriõppes Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Kõrvuti kitarriõpingutega õpetab ta kitarri Jõelähtme Muusika- ja Kunstikoolis. Svjatoslav mängib juba aastaid ka flamencostiilis kitarrimuusikat ja ta on esinenud koos flamenkokitarristide Jorge Arena ja Grigory Rubanoviga. Samuti esineb Svjatoslav koos mustlastantsu ansambliga Alsol.
Yifei Wu õpib klassikalist kitarri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Heiki Mätliku juures. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Wu esitanud muusikat kammeransamblis lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast.