Kitarriõhtu. Helin Hallik ja Yifei Wu 16.12.2021 | 17.00

Helin Hallik ja Yifei Wu
Kontsert

Kitarriõhtu. Helin Hallik ja Yifei Wu

Olete oodaud õdusale kitarrikontsertile, mis toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Yifei Wu (1994) õpib klassikalist kitarri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Heiki Mätliku juures. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Wu esitanud muusikat kammeransamblis lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast.

Helin Hallik (2001) on väljapaistev noor kitarrist, kes on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Vahur Kubja ja Kirill Ogorodnikovi käe all. Ta on andnud palju kontserte nii solisti kui ka ansamblipartnerina ning võtnud osa paljudest meistriklassidest mainekate kitarristide käe all, sh Paolo Pegoraro, Gabriel Bianco, Goran Krivokapić, Łukasz Kuropaczewski jt. Hallik on saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel kitarrikonkurssidel, millest mainimisväärsemad on I koht Tallinna kitarrikonkursil, III koht üleriigilisel konkursil „Parim noor instrumentalist“ ning III koht Balti kitarrifestivali konkursil Birstonases Leedus (2018, 2019). 2020. aastal osales ta noorte solistide telekonkursil „Klassikatähed“. Helin on üles kasvanud muusika keskel ning peab muusikas olulisimaks tunnetust ning sügavust. „Leian, et interpreet peab teost esitades järgima helilooja soove, kuid alati poetama palasse ka killukese iseendast – nõnda saab tekkida kooskõla helilooja, interpreedi ning kuulaja vahel.“

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.