Kitarriõhtu. Saulius Jegelevičius ja Zhengnan Xu 16.11.2021 | 17.00

Adamson-Ericu muusemi hoone Lühike jalg 3
Kontsert

Kitarriõhtu. Saulius Jegelevičius ja Zhengnan Xu

Olete oodatud õdusale kitarrikontsertile, mis toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Saulius Jegelevičius (1990) on õppinud Inglismaal Falmouthi konservatooriumis elektroakustilist muusikat ja laulmist ning omandanud seejärel magistrikraadi kitarri erialal Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias. Praegu on ta Heiki Mätliku assistent Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kitarrimängu kõrval tegeleb Jegelevičius komponeerimisega ning on kirjutanud nii laule kui ka instrumentaalmuusikat. Tal on ilmunud kaks CD-d omaloominguga.

Zhengnan Xu (1999) on õppinud kitarri Hiinas üheksa aastat. Huvi klassikalise kitarri vastu tekkis tal Uruguay helilooja Agustín Barriose kitarrimuusikat kuuldes. 2020. aastal alustas Xu kitarriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks klassikalisele kitarrile mängib ta ka elektri- ja folkkitarri.

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.