fbpx

Otsing

Klaaspärlimäng 2024 esitleb: Olev Ainomäe 70 08.09.2024 | 19.00

Niguliste muuseum
Olev Ainumäe
Kontsert

Klaaspärlimäng 2024 esitleb: Olev Ainomäe 70

Olev Ainomäe sünnipäevakontsert Niguliste muuseumis toob publikuni kaasahaarava kava barokist eesti nüüdismuusika esiettekanneteni ning esitleb juubilari meisterlikku musitseerimist hulgal eri ajastu puhkpillidel. Lisaks juubilarile astuvad üles tema muusikutest sõbrad ja kauaaegsed lavapartnerid.

Kavas: Vivaldi, Antonio de Ribera, Mainerio, armeenia liturgilised viisid, Eespere, Vähi, Tamverk (esiettekanne), Kaumann (esiettekanne), Uibo (orel)

Esinevad Olev Ainomäe (oboe, duduk, pommer, šalmei, krummhorn) ja sõbrad: Hortus Musicus, Andres Mustonen (viiul), Annemari Ainomäe (viiul), Johanna Marie Kork (viiul), Angelica Robert (vioola), Taavo Remmel (kontrabass), Lembit Orgse (klavessiin, orel, klaver), Andreas Lend (tšello), Robert Staak (lauto), Andres Uibo (orel)

Kontserdi korraldaja: Klaaspärlimäng

Olev Ainomäe (1954) on tunnustatud eesti oboemängija ja pedagoog. Ta on lõpetanud 1973. aastal Tallinna Muusikakeskkooli, õppinud aastatel 1973–76 Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, 1976–79 Moskva konservatooriumis ning 1979–81 sealsamas aspirantuuris Anatoli Petrovi juhendamisel. Ainomäe on mänginud korduvalt Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (1974–76 oboerühma kontsertmeister; 1981–85) ning kuulub 1991. aastast Estonia teatri orkestri koosseisu (aastatel 1994–2014 oboerühma kontsertmeister). Ta on ka Rahvusooper Estonia puhkpillikvinteti asutaja. Pedagoogina on Ainomäe olnud pikka aega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oboeklassi õppejõud (1992–2016) ning tema käe alt on tulnud mitmeid väga edukat rahvusvahelist karjääri teinud oboeiste.
Väga oluline osa Olev Ainomäe muusikuteest on olnud koostöö ansambliga Hortus Musicus, mille asutajaliikmeks sai ta 1972. aastal veel Tallinna Muusikakeskkoolis õppides. Ansambli tegevuses osaleb ta aktiivselt tänaseni, pillideks pommerid, barokkoboe, šalmei, plokkflöödid, duduk, krummhorn jt. Ainomäe on salvestanud muusikat heliplaatidele ja ERRi fonoteeki ning esinenud solistina paljudes Euroopa riikides, Iisraelis, Jaapanis, Kuveidis, USAs. Lisaks on ta teinud koostööd erinevate ansamblite ja orkestritega, sh Klaaspärlimäng Sinfonietta, Tallinna Barokkorkester, Eesti-Soome Barokkorkester, Tallinna Kammerorkester ja Katari Filharmoonia orkester.

Kontsert toimub ajal, mil muuseum ja ekspositsioon on külastajatele suletud. Sissepääs saali 30 minutit enne kontserdi algust.