Klaveritrio kontsert
Yestyn David Griffith, viiul
Olja Raudonen, tšello
Ralf Taal, klaver
Yestyn Griffith alustas viiuliõpinguid eraviisiliselt 16.-aastaselt Molly Murphy juures Ameerika Ühendriikides. Muusikaõpinguid jätkas ta Wei-Wei Le juures Nevada Ülikoolis Las Vegases, kus ta omandas bakalaureusekraadi viiuli erialal 2019. aastal. Aastatel 2019–2021 õppis Yestyn Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Arvo Leiburi juures kaasaegset viiulit ja barokkviiulit Meelis Orgse juhendamisel. Eestis õpingute ajal on ta esinenud solistina EMTA sümfooniaorkestriga, võitis EMTA klaveri kammermuusika konkursi Sergio Campayo Sánchez ja on mänginud Haapsalu Vanamuusika Festivalil. Aastate jooksul on Yestyn õppinud koos selliste maailmakuulsate viiuldajatega nagu Sarah Chang, Michael Foyle, Rūta Lipinaitytė, Stanislav Pronin ja Peter Spissky ning ta jätkab praegu oma õpinguid EMTAs kammermuusika erialal. Yestyn töötab praegu Vanemuise Sümfooniaorkestri abikontsertmeistrina.
Tšellist Olja Raudonen lõpetas Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli 2002. a Reet Metsa juhendamisel. Õpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema tšelloklassis. 2004-2005 oli vahetusüliõpilane ja 2006-2007 magistrant Universität für Musik und darstellende Kunst Graz’ is Florian Kitti juhendamisel. 2008. a lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Henry-David Varema juhendamisel. Akadeemias õppimise ajal töötas Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris. Ta on täiendanud ennast Ola Karlssoni, Florian Kitti, Niels Ullneri, Peter Brunsi, Gerhard Manteli, Stefan Popovi meistrikursustel. Solisti, orkestrisolisti ja kammermuusikuna on ta üles astunud Eestis ja Austrias. Alates 2007. a töötab Vanemuise sümfooniaorkestris. Olja Raudonen on aktiivselt tegutsev soolotšellist ja kammermuusik ning kontsertide korraldaja Tartu linnas aastast 2007.
Pianist Ralf Taal lõpetas 1992. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Maigi Pakri ja Bruno Luki ning 1998. aastal Eesti Muusikaakadeemia Lauri Väinmaa ja Peep Lassmanni juhendamisel. Taal on end täiendanud ka Eesti Muusikaakadeemia magistriõppes Peep Lassmanni juures. Ta on osalenud Kalle Randalu, Arbo Valdma, Petras Geniušase, Boris Bermani ja paljude teiste meistrikursustel. Ralf Taal on edukalt esinenud mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel: esikohad Ústí nad Labemi noorte pianistide konkurssil (1989), Griegi 150. sünnipäevale pühendatud vabariiklikul pianistide võistlusel (1993), Eesti pianistide konkursil (1994) ja noorte interpreetide konkurssfestivalil „Con Brio“ (1994). 1995. aastal pälvis Taal Schuberti-nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil Dortmundis noorima finalisti eriauhinna. Ralf Taal on alates 1993. aastast töötanud kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja 1998. aastast Estonias. Klaveriõppejõuna töötab Taal 1998. aastast Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning 2003. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Oma esimese soolokontserdi andis Ralf Taal 1992. aastal. Alates sellest ajast on ta esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal ja Lätis. Ta on soleerinud peaaegu kõigi Eesti orkestrite ees, esitanud ligi 20 instrumentaalkontserti (sealhulgas Raimo Kangro ja Tõnis Kaumanni uudisloomingut) ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Arvo Volmer, Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Anu Tali, Jüri Alperten, Leo Krämer jt. Ralf Taal on olnud ansamblipartneriks paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele: Mati Palm, Pille Lill, Helen Lokuta, Indrek Vau, Toomas Vavilov, Andrus Haav, Vincent David, Kristine Opolais, Marie-Helen Aavakivi jt. 2020. aastal ilmus Ralf Taalil koos viiuldaja Marie-Helen Aavakiviga CD Johannes Brahmsi, Eduard Tubina, Franz Schuberti ja César Francki muusikaga viiulile ja klaverile. Eesti Raadiole on Taal salvestanud nii soolorepertuaari (Schubert, Chopin) kui ka ansamblimuusikat (koos Helen Lokuta, Iris Oja ja teistega).
Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital