fbpx

Otsing

Klavessiinifestival 10.04.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
12 €
Kontsert

Klavessiinifestival

Klavessiinifestival toimub taas! Ainulaadne sündmus kogu Euroopas – nii iseloomustas seda muusikapidu üks eelmise festivali esinejatest. Iga kontserdi õieks on ju klavessiin, olgu solistina või teiste pillidega põimudes.

Kõikidel XII Klavessiinifestivali kontsertidel saab kuulda barokiaja geniaalseima helilooja Johann Sebastian Bachi loomingut.
Viiel päeval esinevad meie kaunites ajaloolistes saalides paljud kuulsad külalised. Üheks peaesinejaks on Pierre Hantaï, kes väisab festivali juba kolmandat korda, pakkudes alati erakordseid kontserdielamusi. Francesco Cera, kes on plaadistanud palju itaalia klahvpillimuusikat, tutvustab muuhulgas just itaalia varabaroki helilooja Girolamo Frescobaldi fantaasiarikkaid teoseid.

Mitmekülgne klahvpillivirtuoos Irina Zahharenkova astub seekord üles ajaloolisel haamerklaveril, esitades kogu J. S. Bachi Hästi Tempereeritud Klaviiri I osa. Huvipakkuv on Soome tšellisti ja viola da gamba mängija Markku Luolajan-Mikkola kava, milles ta kasutab koguni nelja instrumenti: 4- ja 5- keelset tšellot ning 6- ja 7- keelset gambat. Tema klavessiinipartneriks on festivali kunstiline juht Imbi Tarum.

Festivali galakontserdil on kaastegev Festivaliansambel ja mitmed solistid. Paljudel esinemistel vaimustava vastuvõtu osaliseks saanud sopran Tuuli Lindeberg esitab G. F. Händeli ooperiaariaid. Julia Agejeva Hess ja Reinut Tepp soleerivad C. P. E. Bachi ja J. S. Bachi klavessiinikontsertides ning kõlab ka Mirjam Tally uudisteose esmaettekanne Ene Naela esituses.

Sündmuse koduleht:
klavessiinifestival.ee
www.tallinn-harpsichord-festival.com