fbpx

Otsing

Kolm meest, naine ja 90ndad 20.03.2022 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
25 €

Täispilet 25 €

Lastele vanuses kuni 6 a (k.a) sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles.

Kolm meest, naine ja 90ndad
Kontsert

Kolm meest, naine ja 90ndad

Asukoht: Kumu auditoorium

Kolm meest ja naine ehk Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo tulevad taas, et tuua teieni enda tutikas KONTSERT. Sõna „tutikas“” sobib uut kava kirjeldama ideaalselt, sest seda kasutati palju 1990. aastatel, peamiselt küll asjade kontekstis. Kuid mis see kontsertki lõppeks muud on, kui üks suur hea asi. Käega katsuda ei saa, kuid erinevatele meeltele teeb pai. Meeled said puudutatud ja lahutatud juba sama seltskonna eelmise ehk esimese ja väga publikumenuka ühise kavaga „3 meest, naine ja kontsert“. Kuna omavaheline olemine laval, aga ka selle taga, sai tookord nii mõnus, siis otsustatigi, et tuleb teha veel midagi ühist. Uut nimetajat polnud vaja väga pikalt otsida sest rohkem või vähem ühendab seda seltskonda möödunud sajandi kõige rajum kümnend ‒ 1990. aastad.

See oli aeg, mil Märt oli usin Mehukattit libistav koolipoiss, Lauri aga lõõritas Eesti šašlõkilõhnalistel laululavadel koos Black Velvetiga ja seega võis lubada endale juba pitsikese Royal piiritust. Nele-Liis, vahvlilokid tuules lendlemas, sai käe valgeks oma esimeses suures Linnahalli muusikalis. Ja Johan …, jah, Johan oli sisuliselt imik, kes mängis klaveri asemel veel autodega ja imetles oma tulevast, eurolaulikust abikaasat Evelini kõigest läbi teleekraani.

Kolm meest ja naine teevad sõidu ajas tagasi, selle pöörase kümnendi kõige helgematesse, aga ka kõige hämaramatesse soppidesse. Taaselustuvad 1990. aastate kodumaised hitid, nii need, mida tänaseni meenutatakse hea sõnaga kui ka need, mille kohta sõpradele ei julgegi öelda, et see oli kunagi ka minu lemmiklugu. Kogu seda muusikalist tulevärki vürtsitavad humoorika neliku lood ja isiklikud mälestused sellest veidrast, pöörasest ajast, mis ometi oli nii ilus. Sest sinna jäid meie ühine noorus ja lapsepõlv.

NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldustega seoses tuleb kõigil auditooriumi külastajatel (alates 12. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks koos isikut tõendava dokumendiga.
Loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.