fbpx

Otsing

Konrad Mägi 24.08.2018 – 24.03.2019

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Konrad Mägi. Pühajärv. 1918–1921. Eesti Kunstimuuseum
Konrad Mägi. Pühajärv (detail). 1918–1921. Eesti Kunstimuuseum
Näitus

Konrad Mägi

Asukoht: 3. korrus, B-tiib 

„On kaks teed, kuidas kunst võiks hõlmata elu.

 

Mugav tee on mõistuse tee, mis hõlmab elu vaid selle juhuslikkuses, selle kurvas ja rumalas argisuses.

 

Järsk tee, mis viib üle kuristike – see on hinge tee, kelle jaoks elu on sügav uni ja piinlev eelaimus teistsugustest suhetest, teistsugustest sügavikest kui need, milleni meie hale mõistus võib tungida.“

(Konrad Mägi)

Konrad Mägi (1878-1925) näitusel Kumu kunstimuuseumis on eksponeeritud üle 40 maali enamikest Mägi loomeperioodidest. Fookuses on tema dramaatilised, intensiivse värvikasutuse ja tundliku loodustajuga teosed.

Lõuna-Eestis põlislaante vahel kasvanud Konrad Mägi jaoks oli looduse maalimine alati katse tungida looduses peituvate salapäraste ja müstiliste jõududeni. Tema jaoks pakkusid nii loodus kui ka selle maalimine peaaegu et sakraalseid kogemusi, kuna äärmiselt tundliku natuuriga kunstnik otsis pidevalt kokkupuudet reaalsusvälisega.

Kumu väljapanek ei ole retrospektiivne ega hõlma kõiki Mägi viljeletud žanreid, vaid keskendub tema maastikuvaadetele, mille kõrval tõusevad esile ka Itaalia perioodil Capril, Roomas ning Veneetsias valminud teosed.

Näitusega kaasneb kataloog nii eesti kui ka inglise keeles.

Näitust saadab ka põhjalik audiogiid ning võimalik on vaadata äsjavalminud tutvustusfilmi Konrad Mägi loomingu tähendusest.

Kuraator:  Eero Epner
Koordinaator: Liis Pählapuu
Kujundaja: Tõnis Saadoja
Graafiline disainer: Kätlin Tischler

Toetajad:

Eesti Kultuurkapital
Kaubamaja
Nordic Hotel
Liviko
Akzo Nobel

Konrad Mägi näitus toimub osana Eesti Vabariigi 100. juubeli pidustuste rahvusvahelisest programmist, mille jooksul leiab juubeliaastal aset rohkem kui 100 üritust üle kogu maailma. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.