fbpx

Otsing

Kontsert ja näitusetuur „Ideed ja iluideaalid romantismi ajastul“ 12.11.2022 | 16.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
""
Klaveriduo Grzegorz Mania ja Piotr Różański. Forograaf Konrad Mika
Kontsert
Näitusetuur

Kontsert ja näitusetuur „Ideed ja iluideaalid romantismi ajastul“

Lühikontsert ja temaatiline ringkäik Kadrioru kunstimuuseumi näitusel „Rooma 1810. Balti metseeni von Blanckenhageni kunstiostud“
Esineb klaveriduo Grzegorz Mania ja Piotr Różański (Poola), näitust tutvustab kunstiajaloolane Aleksandra Murre
Osalemine muuseumipiletiga

Kontserdi programm:

Władysław Żeleński – Cracovienne op. 47
Maurycy Moszkowski – Valss op. 11 nr 2
Maurycy Moszkowski – Andante op. 74 nr 3
Maurycy Moszkowski – Ungari op. 23 nr 6 ja Hispaania op. 23 nr 3
Ignaz Friedman – Viis valssi op. 51
Ignacy Jan Paderewski – Tatra album op. 12 nr 1, 2 ja 4

Pianist Grzegorz Mania on lõpetanud kiitusega Krakówi muusikaakadeemia ja Londonis asuva Guildhall School of Music and Drama. Ta on õppinud ka õigusteadust Jagielloniani ülikoolis ja kaitsnud doktorikraadi väitekirjaga muusikast ja autoriõigusealasest seadusandlusest. Alates 2019. aastast on ta Krakówi muusikaakadeemia koosseisuline professor.
Ta esineb orkestri solisti ja kammermuusikuna, olles nt ansambli Extra Sounds Ensemble liige. Alates 2002. aastast on ta osalenud ja tulnud finalistiks paljudel rahvusvahelistel konkurssidel Poolas, Ühendkuningriigis, Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes, Austrias, Itaalias, Norras, Iisraelis, Islandil, USAs, Ukrainas jm.
Käesoleval ajal tegeleb Grzegorz Mania õpetamisega Feliks Nowowiejski muusikaakadeemias Bydgoszczis (professor), autoriõiguse loengute pidamisega Krakówi ja Wrocławi muusikaakadeemias ja esineb kammermuusika programmidega kõikjal Poolas.

Pianist Piotr Różański on lõpetanud Krakówi muusikaakadeemia klaveri ja kammermuusika erialal. Pärast doktorikraadi kaitsmist aastal 2014 ja järeldoktorantuuri valiti Różański 2019 klaveriõppe professoriks Krakówi muusiaakadeemias, samuti õpetab ta Chopini muusikakoolis Krakówis.
Piotr Różański on olnud mitmete klaveri ja kammermuusika rahvusvaheliste konkursside laureaat, sealhulgas Chopin National Piano Competition 2006, YAMAHA Foundation Scholarship Piano Competition 2008, Independent International Competition for Musical Individualities 2010, samuti mitmete konkursside finalist USAs, Slovakkias ja Austrias. Kammermuusikuna on ta teinud palju koostööd mitmete mainekate muusikutega ja esinenud sellistel festivalidel nagu Winners and Masters, Chopin and his Europe, The Łódź Philharmonic Premiere, Wawel at Dusk, Summer Music, Mozartiana, Music in Old Kraków, Emanations, Young Musicians’ Festival, International Chopin Piano Festival Duszniki Zdrójs ja Ludwig van Beethoven Easter Festival.
Różański tegeleb aktiivselt ka klaverimuusika alase kirjanduse uurimise ning klaveriduodes vasakul käel mängija tehnika arendamisega. Ta teeb koostööd kirjastusega PWM Editions uute muusikaväljaannete avaldamisel, toimetades sealhulgas Roman Ryterbandi klaveriteoseid ja valitud klaveriduette neljale käele.

Kontserti toetab Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas