Kontsert “Kevad südames” – Ksenia Rossar (sopran), Helin Kapten (klaver), Maria Kapten (klaver) 16.03.2024 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Kontsert

Kontserdil “Kevad Südames” astuvad publiku ette sopran Ksenia Rossar ning pianistid Helin Kapten ja Maria Kapten.

Lähenevat kevadet kuulutava kontserdi repertuaar koosneb Gounoud, Debussy, Dvorak, Lehar ja Leoncavallo muusikapärlitest. Ksenia Rossari võrratu sopranihääl sulandub harmooniliselt Helin Kapteni virtuoosse klaverimänguga. Tunnustatud ja suurte kogemustega artistidele kõrval paneb end proovile noor pianist Maria Kapten, kes on juba pälvinud tunnustust nii kodumaistelt kui ka rahvusvahelistelt noorte pianistide konkurssidelt. Maria Kapten on Tallinna Muusika-ja Balletikooli õpilane.

Ksenia Rossar pälvis laiemat tähelepanu ETV konkursil “Klassikatähed” ning on käesolevaks ajaks pälvinud auhinnalisi kohti vabariiklikelt ja rahvusvahelistelt lauljate konkurssidelt.
Tema repertuaari kuuluvad maailma nõudlikumad vokaaltsüklid, nagu Schönbergi “Pierrot Lunaire, Larseni “Try me, Good King”, Saariaho “Leino laulud”, Argento “Miss Manners”, jt.
Hetkel on Ksenia Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorant.

Helin Kapten on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor Bruno Luki klaveriklassis ning on end täiendanud korrepetitsiooni alal Hamburgi Teatri ja Muusika Kõrgkoolis ning töötanud Rahvusooperis Estonias, Vaasa Ooperis, Jyväskylä Konservatooriumi ooperistuudios ning PROMFEST´i ooperiprojektides. Ta on teinud koostööd mitmete laulupedagoogide ja dirigentidega ning andnud meistrikursusi Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias, Valgevenes ja Saksamaal. Helin Kapten on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi professor ja kammermuusikaosakonna juhataja.