fbpx

Otsing

Kontsert „Pühendus missiooniga kollektsionäärile” 02.10.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Foto: Boris Blochi kogu
Kontsert

Kontsert „Pühendus missiooniga kollektsionäärile”

Boris Bloch – klaver
Kontsert on osa Mikkeli muuseumi näituse „Tagasitulek. Jakov Rubinsteini kunstikogu” publikuprogrammist. Kontserdile eelneb lühiloeng Jakov Rubinšteini kollektsioonist ja tema perekonna ajaloost.

Kava:

Mykola Lysenko – Eleegia
Wolfgang Amadeus Mozart – Sonaat C-duur KV 309
Frederic Chopin – Polonees fis-moll op 44
Frederic Chopin – Kuus etüüdi: op 25 nr 1 ja nr 2; op 10 nr 11 ja nr 5; op 25 nr 5; op 10 nr 4
Scherzo nr 1 h-moll

1951. aastal Odessas sündinud Boriss Bloch õppis klaverimängu Moskva Riiklikus Konservatooriumis Tatjana Nikolajeva ja Dimitri Baškirovi juures. Ta on Tel Avivi Artur Rubinsteini konkursi laureaat (1977, hõbemedal) ja Ferruccio Busoni rahvusvahelise pianistide konkursi I preemia võitja (1978, Bolzano). Viini Rahvusvaheline Liszti Ühing andis talle kuldse aumärgi. Bloch on esinenud korduvalt Ruhri klaverifestivalil, Chopini festivalil, Kärnteni suvefestivalil Ossiachis, Mozarti festivalil Salsomaggiore Termes, festivalil „Haruldused klaverimuusikas“ Husumis, Varna suvefestivalil, klaverifestivalil Freiburgis, Rheingau muusikafestivalil, Busoni klaverifestivalil Bozenis, Santanderis ja Euroopa Liszti ööl Weimaris. Boris Blochi salvestustest on rahvusvahelist tähelepanu äratanud Liszti ooperiparafraasid, mis pälvisid Grand Prix International du Liszt Disque, samuti Mussorgski klaveriteosed, millele sai osaks Excellence Disque auhind. Alates 1985. aastast on Boris Bloch töötanud klaveriprofessorina Esseni Folkwangi Ülikoolis. Ta on mainekate klaverikonkursside žüriide regulaarne liige ja Rahvusvahelise Carl Bechsteini pianistide konkursi kunstiline juht. Boris Bloch viib regulaarselt läbi meistrikursusi Viinis ja on Kiievi muusikainstituudi “Reingold Glier” auprofessor.

Kontserdi toetaja on pr Tanya Rubinstein-Horowitz

Lossimuusik on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Info:
lossimuusika.ee

Piletid 10-15 EUR müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka Mikkeli muuseumi pääsmena, kus toiub näitus “Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu”.

Palume enne piletiostu tutvuda Kadrioru kunstimuuseumi külastamise reeglitega.