fbpx

Otsing

Koolipäev „Puust ja punaseks“ 26.04.2022 | 10.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
21 €

Hind sisaldab lõunasööki.

II kooliaste
Muuseumitund

Koolipäev „Puust ja punaseks“

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumit ja keskust kutsuvad 4.–6. klasse koolipäevale „Puust ja punaseks“. Meeleoluka päeva jooksul saavad õpilased teadmisi ajaloost, teatrist, kunstist, muusikast ja inimese tervisest. Samuti uuritakse põnevate tegevuste käigus lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Ainulaadses muuseumide koostööprojektis „Puust ja punaseks“ osalevad:
Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Adamson-Ericu muuseum (Eesti Kunstimuuseum), Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Lennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ning NUKU muuseum.

Klassil tuleb valida sobiv kuupäev ja koolipäeva teema oma vanusegrupi valikute hulgast.

„Puust ja punaseks“ koolipäevad 2022. aasta kevadel

22. ja 23. märts: „Vanalinna salaselts” (vene keeles), IV klassid
29., 30. ja 31. märts: „Vanalinna salaselts”, IV klassid
29., 30. märts ja 1. aprill: „Mina suudan!”, IV klassid

5., 6. ja 7. aprill: „Ellujäämiseks vajalik”, V klassid
5., 6. ja 8. aprill: „Päev ajalehetoimetajana”, V klassid
12., 13. ja 14. aprill: „Asja mitu elu”, VI klassid

Kestus: kl. 9.30–14.35 (sh lõunaaeg)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit.

Registreerimine läbi registreerimisvormi või aadressil muuseum@noorsooteater.ee.
Lisainfo: 6679 542

Koolipäeva „Puust ja punaseks“ programmide kirjeldused:

Koolipäev „Vanalinna salaselts”
4. klassile (eesti keeles)

  • Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Adamson-Ericu muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Programm on eesti keeles.

Koolipäev „Mina suudan!”
4. klassile (eesti keeles)

  • Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja Nukuteatrimuuseum. Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina. Päeva lõpuks valmib rühmatööna mitu eriilmelist lauamängu.

Koolipäev „Päev ajalehetoimetajana”
5. klassile (eesti keeles)

  • Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Adamson-Ericu muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu kunstnikuga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo, kunsti ning keele ja kirjanduse õppeained. Programm on eesti keeles.

Koolipäev „Ellujäämiseks vajalik”
5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Nukuteatrimuuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist.

Koolipäev „Asja mitu elu”
6. klassile (eesti keeles)

  • Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Nukuteatrimuuseum ja Paks Margareeta (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained.

Koolipäev „Vanalinna salaselts”
4. klassile (vene keeles)

  • Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Adamson-Ericu muuseum.