fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Koolivaheaja teemapäev „Jaapani ilu puudutus. Kimonote võlumaailm” 14.06.2021 | 10.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind
30 €
Kimono
Laager

GRUPP ON TÄITUNUD! Koolivaheaja teemapäev „Jaapani ilu puudutus. Kimonote võlumaailm”

Suvise koolivaheaja alguses, 14. juunil on 7–12-aastased kunstihuvilised lapsed oodatud Adamson-Ericu muuseumisse lõbusale ja harivale teemapäevale. Näitusel „Kimono. Jaapani ilu puudutus“ avastame jaapani traditsioonilise riietuseseme kimono võluvat ja värvikirevat maailma.

Näitusel räägime sellest, milline roll on kimonotel jaapani kultuuris läbi aegade olnud. Kimono kandmine on omaette oskus ning selle välimus sõltub aastaajast, sündmusest, vanusest ja positsioonist ühiskonnas. Lisaks kuuluvad kimono juurde ka kaunid aksessuaarid, uhked soengud ja elegantsed lehvikud. Kõike seda saamegi näitusel imetleda.

Mida me teemapäeval teeme?

  • Saame teada palju huvitavat kimonote, geišade, samuraide ja üldisemalt jaapani kultuuri kohta.
  • Vaatleme lähedalt neid kauneid riietusesemeid: jälgime värve, mustreid ja motiive ning õpime, mida need räägivad kimono kandja kohta.
  • Mängime, mõtleme ja nuputame näitusel.
  • Loome muuseumi kunstikeldris ise midagi jaapanipärast, näiteks minikimono ja uhke lehviku. Proovime kätt ka jaapanikeelsete tähtede kirjutamisega.

Teemapäevale tuleb juhendama ka jaapani tekstiilikunstnik Tokitomo Hisako, kes näitab lastele põnevat indigoga kanga värvimise tehnikat, mida Jaapanis on kasutatud juba enam kui 1000 aastat.  Toktitomo Hisako on pikaajalise karjääriga tekstiilikunstnik ja kimonokultuuri asjatundja. Ta on esinenud mitmete isikunäitustega, pidanud loenguid ja töötubasid nii Jaapanis kui ka paljudes teistes riikides üle maailma. Kunstnik juhendab jaapani keeles, eesti keelde tõlgib näituse üks kuraatoritest Taimi Paves. 

Teemapäeva kava

10.00 kogunemine muuseumis
10.15–12.00 tegevused näitusel: näitusetuur, mängud ja loovülesanded
12.30 lõuna
13.15–16.00 grupitöö näitusel ja käeline loovtöö kunstikeldris

Hind: 30 eurot (sisaldab ka sooja lõunasööki)

Palume lapse teemapäevale registreeruda SIIN

REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD!!

Hoiame kinni viirusega seotud piirangutest ja ohutusmeetmetest.