Koorimuusika Nigulistes. Tallinna Ülikooli ja Kalevi ühendmeeskoor 16.05.2024 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
  • Perepilet: Niguliste muuseum
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Kontsert

Koorimuusika Nigulistes. Tallinna Ülikooli ja Kalevi ühendmeeskoor

Tallinna Ülikooli ja Kalevi ühendmeeskoori kevadkontsert
Dirigendid: Indrek Vijard ja Ka Bo Chan

Kavas:

Bruckner, Čopi , Vettik, Rannap, Uusberg

Kontsert on pühendatud Eesti Meestelaulu Seltsi 35. sünnipäevale.
Tallinna Ülikooli Meeskoor on 1955. aastal asutatud Tallinna Pedagoogilise Instituudi Meeskoori järeltulija. Enamik lauljaid laulab kooris aastast 1999, laulma tuldi soovist teha Eesti meeskoori-maastikul suuri muutusi. Alates 2005. aastast kannab koor ülikooli nimevahetuse tulemusena Tallinna Ülikooli Meeskoori nime. Koor seab oma loomingulises tegevuses kõrgeid eesmärke ning püüab hoida meeskoori maastikul A- grupi meeskooride hulgas väärilist taset.
Viimastel aastatel on koor pälvinud laia tähelepanu. Osaleti edukalt ühel vabariiklikul ja kolmel rahvusvahelisel konkursil, kus koori etteasteid tunnustati preemiatega: III koht rahvusvahelisel Tallinn 2019 koorikonkursil ja hõbediplom rahvusvaheliselt konkursilt Crakovia Sacra ning III koht rahvusvahelisel Madetoja nimelisel konkursil 2021.a. novembris. Samuti esitati koor Kooriühingu aastakollektiivi nominendiks. Need etteasted sündisid koostöös Kalevi poistekoori noormeeste rühmaga, mis on oluline samm meestelaulu järjepidevuse hoidmiseks.
Sündmuse piletiga saab soovi korral enne kontserdi algust külastada ka muuseumi ekspositsiooni.