fbpx

Otsing

Kotid, kohvrid ja kodinad 07.10.2022 – 12.03.2023

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
5 €

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas. Sarja tellijale soodustused.

Judith Leiberi minaudière, pidulik kott Fabergé Kristallmuna. Judith Leiber 1970. aastad. USA
I kooliaste
II kooliaste
Muuseumitund

Kotid, kohvrid ja kodinad

Muuseumitunni „Kotid, kohvrid ja kodinad“ eesmärk on tutvuda käekottide arenemise looga, mõista selle sisu ning välimuse muutumist ja erinevate aegade stiile.
Näitusel „Alati moes. Käekottide sada aastat

Käekott on ese, mida kantakse iga päev kaasas, kus peitub igasugu põnevat ja vajalikku ning mis räägib palju nii kandja kui ka laiemalt ühiskonna ja ajastu kohta. Muuseumitunni käigus tutvuvad õpilased käekottide kujunemise looga. Õpime, milline on olnud kottide välimus, sisu ja materjalid läbi aegade, millest see sõltunud on ning kuidas on käekottidest kujunenud oluline moekas aksessuaar. Näitusel saab näha palju erinevaid käekotte, sealhulgas tuntud inimeste (näiteks printsess Diana ja USA kunagise esileedi Jaqcueline Kennedy) klassikuteks kantud lemmikuid ja põnevatest materjalidest kotte (karbikujuline kott, bambuskott jm). Mänguliste tegevuste kaudu nuputame kottide sisu, tutvume viimase 100 aasta erinevate moesuundadega ning otsustame nähtu ja kuuldu põhjal, millises stiilis kott sobiks õigele modellile. Muuseumitunni lõpetab temaatiline loovtöö õppeklassis, kus valmistame ise samuti moeka ja erilise koti.

Märksõnad: käekottide ajalugu, käekoti sisu, välimus ja materjalid, mood, popkultuur, printsess Diana, Jaqcueline Kennedy

Tunni läbimisel õpilane

  • mõistab käekottide kujunemise ajalugu ja arengut mõjutanud tegureid
  • oskab omavahel seostada ajastuid, stiile ja aksessuaare
  • on rakendanud rühmatöö- ja arutlusoskusi
  • on valmistanud temaatilise käelise loovtöö

Muuseumitunni kestus: 90 min (kohandatav 60 min)
Tundi saab tellida eesti ja vene keeles.