fbpx

Otsing

Laupäevaakadeemia: Ilusate asjade muuseum. Johann Burchardi “Mon Faible” 25.09.2021 | 15.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Peeter Neefs (1620 – pärast 1675) ja Gillis van Tilborgh (u 1625 – u 1678). Elegantne paar kunstikabinetis (detail). 1652, u 1675. Õli, lõuend. The Phoebus Foundation
Loeng või vestlus

Laupäevaakadeemia: Ilusate asjade muuseum. Johann Burchardi “Mon Faible”

Ilusate asjade muuseum: Johann Burchardi “Mon Faible”
Krista Sarv (Eesti Ajaloomuuseum)

Loeng viib meid 19. sajandisse. See on sajand, mida on nimetatud ka muuseumide sajandiks. Räägime ajast ja suundadest, mis muudavad muuseumid üha enam avalikeks asutusteks, kus pööratakse üha rohkem tähelepanu mitte ainult esemete näitamisele vaid ka harimisele. Teisalt kannustab selle aja arenguid muuseumide püüdlus täiusliku kollektsiooni poole. 19. sajandil rajatakse esimesed muuseumid ka Eestis. Lähemalt tuleb juttu praeguse Eest Ajaloomuuseumi eelkäijast Provintsiaalmuuseumist ja selle ühest aluskogust: Tallinna raeapteeker Johann VIII Burchardi kollektsioonist. See kogu sai alguse kingiks saadud marmoreeritud munast ning kasvas väga laiapõhiliseks haruldusi ja rariteete sisaldavaks kollektsiooniks.

Krista Sarv on arheoloog, lõpetanud Tartu Ülikooli ning on käesolevalt Tallinna Ülikooli doktorant.
Tema muuseumitöökogemus sai alguse 1999ndal aastal kui ta alustas tööd Eesti Ajaloomuuseumi arheoloogiakogu hoidjana. Hetkel töötab Sarv Ajaloomuuseumi teadusdirektori kohusetäitjana. Ta on kureerinud erinevaid näituseid, millede temaatika ulatub keskajast tänase päevani, avaldanud keskaegsete nahkesemete kohta teadusartikleid ja muid ajalugu ja esemeid populariseerivaid kirjutisi ning lugenud erinevates ülikoolides arheoloogia alaseid loenguid.
Näitusega „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ kaasnev Kadrioru kunstimuuseumi laupäevaakadeemia loenguprogramm seab eesmärgiks siduda näitusel eksponeeritud Belgia kollektsiooni 15-17. sajandi Madalmaade kunsti- ja kultuurilooliste esemete kogu siinse kultuuripärandi ning erialaste teadmistega.
Laupäevaakadeemia loengud toimuvad Kadrioru kunstimuuseumis kuuel laupäeval (28.08, 04.09, 18.09, 25.09, 09.10, 16.10) algusega kell 15. Loengule järgneb temaatiline ekskursioon näitusel. Loengusarja kureerib Greta Koppel. Laupäevaakadeemia loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Toetajad