Kristina Birk-Vellemaa ekskursioon näitusel “Kui keha ütleb Jah+” 27.04.2024 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Vaade näitusesaalist. Foto: Joosep Kivimäe
Näitusetuur
Teemaüritus

Kristina Birk-Vellemaa ekskursioon näitusel “Kui keha ütleb Jah+”

Näitusel „Kui keha ütleb Jah+“ tutvustab Hollandi kunstniku melanie bonajo loomingut seksuoloog Kristina Birk-Vellemaa.
Kristina on seksuoloog ja feministlik antropoloog, seksuaaljõustaja, sekspositiivne koolitaja ja õpetaja. Ta vaatleb ja uurib inimeseks olemise seksuaalset tahku. Uudistab soolisuse ja seksuaalsuse teemasid kultuuris ja kultuuri soolisuses ja seksuaalsuses. Oma tähelepanekuid ja mõtisklusi seob ta tõenduspõhise infoga seksuaalhariduslikuks sisuks S3kspositiivi instagramikontol ja podcastis ning kirjutab palju meedias. Neist teemadest on sündinud ka tööraamat “Sekspositiivseks”. Inimesed on imelised ja imelikud, ütleb ta.
Üritus on osa näituse “melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+” publikuprogrammist.
„Kui keha ütleb Jah+“ on melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma.
melanie bonajo on Hollandi kunstnik, filmilooja, somaatiline seksuaalterapeut ja -koolitaja, puudutusteraapia treener ning immersiivseid kväärruume loov aktivist. Kunstnikku huvitavad peavoolust väljapoole jäävad kogukonnad, kes kas kultuurilise tõrjutuse või normatiivsesse süsteemi mittekuulumise tõttu tegutsevad ühiskonna äärealadel. bonajo loomingus on esil eetilise ja empaatilise kooseksisteerimise küsimused, kehapoliitika, võrdsus ning alternatiivsed maailma ja iseenda tajumise vormid.