fbpx

Otsing

Kristjan Randalu x New Wind Jazz Orchestra „Sisu“ 06.10.2022 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
26 €

Piletid 21 / 26 €on müügil Piletilevis

Kristjan Randalu x New Wind Jazz Orchestra „Sisu“
Kontsert

Kristjan Randalu x New Wind Jazz Orchestra „Sisu“

Asukoht: Kumu auditoorium

Koosseis:
Kristjan Randalu – klaver
Lauri Kadalipp – dirigent
Aleksander Paal – I altsaksofon
Allan Kaljaste – II altsaksofon
Markus Eermann – I tenorsaksofon
Tobias Tammearu – II tenorsaksofon
Martin Kuusk – baritonsaksofon
Ingvar Leerimaa– I tromboon
Artur Kiik – II tromboon
Andrus Karjel – III tromboon
Johannes Kiik – basstromboon
Vallo Mänd – I trompet
Jaan Mesi – II trompet
Jason Hunter – III trompet
Samuel Jalakas – IV trompet
Mihkel Mälgand – bass
Karl-Juhan Laanesaar – trummid

New Wind Jazz Orchestra (NWJO) ühendab endas noore ja ägeda temperamendi ning professionaalse meisterlikkuse. 2018. aastal tööd alustanud uue põlvkonna muusikutest koosneva kollektiivi eesmärgiks on viia Eesti džässorkestrite kultuur rahvusvahelisele tasemele, tehes koostööd Eesti ja välismaa parimate heliloojate ja orkestrijuhtidega. Saksofonimängija Lauri Kadalipu eestvedamisel kokku saanud bigbänd armastab end proovile panna uute väljakutsete ning professionaalsust nõudva repertuaariga.

Rahvusvaheliselt tuntud pianist ja helilooja Kristjan Randalu on nii interpreedina kui ka heliloojana aastate jooksul aina julgemalt ja mitmekülgsemalt näidanud oma loomingulist palet, kirjutades muusikat nii ansamblitele kui ka suurematele koosseisudele meeskoorist sümfooniaorkestrini.

Kristjan Randalu ja New Wind Jazz Orchestra koostöö jõudis lavalaudadele esmakordselt 2020. aasta suvel Triigi Filharmoonias ning sel sügisel on hea meel uus muusika kuulajateni tuua ka kauamängival. NWJO debüütalbum ning Kristjan Randalu esimene bigbändialbum „Sisu“ ilmub 30. septembril ning albumi annab välja Suurbritannia plaadifirma Whirlwind Recordings.

Kristjan Randalu ja New Wind Jazz Orchestra „Sisu“ albumiesitluskontserdid toimuvad oktoobris Põlvas, Viljandis, Paides ning Tallinnas.

Kontserte toetab Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvuskultuuri Keskus.

Tsitaadid:
„Kristjan Randalu ja New Wind Jazz Orchestra tõestasid minu jaoks täielikult, et bigbändi muusika tulevik on põnev. Olen rohkem kui kolme aastakümne jooksul teinud rahvusvahelist koostööd erinevate professionaalsete džässorkestritega ning seetõttu kahtlesin, kas miski suudab mind enam erutada. Aga nüüd avastasin, et leidub kohti, kus bigbändi muusikat sõna otseses mõttes uuesti leiutatakse, tehes seda niivõrd väljakutsuvalt ja kaasakiskuvalt, et ülejäänud maailmale tuleks sellest teada anda. Nende väljapaistvate muusikute imeline muusika inspireeris mind ning soovin, et meie tehtud lindistused leiaksid laialdast tunnustust ja seda ühisprojekti kutsutaks esinema rahvusvahelistele festivalidele.“  ‒ Wolf Kerschek

„Nii keeruka koega ja intensiivse loomuga muusikat pole ükski Eesti bigbänd arvatavasti varem esitanud. Keerukusega kaasnes partituuri erakordne rikkus, mis puudutas nii rütmikat kui ka meetrikat, kõlasid ja kõlavahekordi, vormidramaturgiat ja värskeid muusikalisi ideid ning nende üllatusterohket väljendust. Orkester sai raske ülesandega suurepäraselt hakkama, pillirühmad kõlasid hästi kokku ja igast rühmast kerkis esile säravaid soliste. Kohe pärast kontserti siirduti salvestama ja loodan, et orkester jõuab ka Eestist kaugemale – see kava väärib kindlasti nimekate jazzifestivalide pealava.“ ‒ Joosep Sang, ajakiri Muusika

Koduleht: www.nwjo.ee

Facebook: https://www.facebook.com/newwindjazzorchestra

Instagram: https://www.instagram.com/NewWindJazzorchestra