Kumu Dokumentaal: Amsterdami viimane talu 17.01.2024

Rež Bart Melief
Holland 2023, 74 min
Hollandi keeles, ingliskeelsete subtiitritega
Filmi juhatab sisse Tallinna abilinnapea, inimmõõtmelise linnaruumi eestkõneleja Madle Lippus.

Lutkemeerpolder on väike ala, mis asub Schipholi lennujaama ja Amsterdami vahel. Vaatamata oma väiksusele on see tekitanud palju arutelusid maad puudutavate korruptsiooniskandaalide ja tulusate maad ümberhindavate muudatuste tõttu. Kui De Boterbloemi mahefarmi ähvardab sulgemine, et sinna hiiglaslik tööstuspark rajada, puhkevad protestid, mida veab talunik, kelle pere on siin mahepõllunduslikult maad harinud 114 aastat. Protestijaga ühinevad Amsterdami elanikud, kuid kummalisel kombel näeb asjassepuutuv Amsterdami linnapea, Roheliste Vasakpartei liige, olukorda teisiti.

Bart Melief jälgis De Boterbloemi ümber toimuvaid arenguid kolme aasta jooksul, mille tulemuseks on paljastav uurimus ja austusavaldus suurlinna väikesele poldrile.

Rotterdami Arhitektuurifilmide Festivali 2023 publikupreemia.

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga