fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Autoportree 01.09.2021 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kaader filmist "Autoportree "
Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Autoportree

Rež Katja Høgset, Margreth Olin, Espen Wallin
Norra  2020, 80 min
Norra keeles, ingliskeelsete subtiitritega
Asukoht: Kumu auditoorium

Kurbilus lugu tüdrukust, kes ei tahtnud suureks saada.
Lene Marie Fossen oli 10-aastane, kui ta otsustas, et peatab aja. Ta hakkas üha vähem sööma. See aitas ängi, kurbuse ja valu vastu – ta vihkas ennast. Aga tõi kaasa ka haigestumise anoreksiasse, millega Lene Marie võitles kokku üle 20 aasta. Piinav haigus närvutas tema keha ja mõtted. Kuni ta avastas fotograafia – see hoidis teda elu küljes kinni. Ka fotograafiaga sai peatada aega. Oma hääbumise jäädvustas Lene Marie väga erilistel piltidel, mida on nüüdseks eksponeeritud mitmel pool maailmas. „Ma tahan, et mind mäletataks fotograafi, mitte anorektikuna,“ sõnas ta ise.
Šokeeriv, aus ja ühtaegu väga ilus film kunsti võimest rahustada vaevatud meelt ning süstida lootust – anda oma elule tagasi mõte. Linateos on võitnud mitu publiku ja kriitikute auhinda rahvusvahelistelt festivalidelt ning võitis ühtlasi aasta parima Norra dokumentaalfilmi preemia.

https://www.youtube.com/watch?v=EBCHRlop-hg

Sissepääs filmilinastustele on tasuta!
NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et alates 9.08.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldustega seoses tuleb kõigil auditooriumi külastajatel (alates 18. eluaastast), esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks koos isikut tõendava dokumendiga.
Loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.