fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Ivanna elu 06.10.2021 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kumu Dokumentaal "Ivanna elu"
Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Ivanna elu

Rež Renato Borrayo Serrano
Venemaa, Norra, Eesti, Soome  2021, 77 min
Vene ja neenetsi keeles, eestikeelsete subtiitritega
Filmiõhtu juhatavad sisse filmi produtsent Marianna Kaat ja ajaloolane, Fenno-Ugria nõunik Jaak Prozes.

Noor neenets Ivanna on 26-aastane viie lapse ema, kes elab Põhja-Siberis traditsioonilist nomaadielu, karjatades põhjapõtru, nagu seda on teinud juba sajandeid tema esivanemad. Muutuva keskkonna ja kliimamuutuste tõttu on enamik ta põtru hukkunud ning naine aimab dramaatilist lõppu. Ivanna abikaasa Gena on pere juurest linna kolinud, lootes leida tööd naftatööstuses. Tema tööotsingud pole seni aga vilja kandnud. Ivanna otsustab oma abielule anda veel viimase võimaluse, kolides samuti linna ning üritades tööd leida Gazpromis. Kõik ei lähe aga sugugi loodetult. Gena osutub vägivaldseks alkohoolikuks ning tagasiteed tundrasse enam pole. Nii peabki noor naine end kokku võtma, et kindlustada nii enda kui oma viie lapse tulevik.

Film jälgib nelja aasta jooksul Ivanna dramaatilisi pöördeid täis elu, alates tundrast kuni praeguseni, kus ta elab koos lastega Siberis Norilski linnas.

Filmi režissöör ja operaator on Guatemaalast pärit Renato Borrayo Serrano, kes oli ka filmi monteerijaks koos Inge-Lise Langfeldtiga. Helilooja on Timo Steiner, lummava helikujunduse tegi Eestis resideeruv Israel Bañuelos ja heli kokkusalvestus toimus BFM-i helistuudios. Film on valminud Venemaa, Norra, Eesti ja Soome koostöös, produtsendid Vladislav Ketkovich, Mette Cheng Munthe-Kaas, Marianna Kaat ja Pertti Veijalainen.

 

Sissepääs filmilinastustele on tasuta!
NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et alates 9.08.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldustega seoses tuleb kõigil auditooriumi külastajatel (alates 18. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks koos isikut tõendava dokumendiga.
Loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.

Liitu uudiskirjaga