fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Kosmoselaev Maa 14.09.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kumu Dokumentaal. Kosmoselaev Maa
Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Kosmoselaev Maa

Asukoht: Kumu auditoorium

Rež Matt Wolf
USA 2020, 115 min
Inglise keeles
Filmi juhatab sisse ökoloogia doktor, haridusteaduste magister, jätkusuutliku arengu dotsent ja vanemteadur Mihkel Kangur.

Tallinna Arhitektuuribiennaal 2022 „Söödav ehk Ainevahetuse arhitektuur“ esitleb koostöös Kumu Dokumentaaliga filmi „Spaceship Earth“. Tegemist on produtsentide Stacey Reissi ja Matt Wolfi ulmelise tõsielulooga.

1991. aastal sulgusid kaheksa visionääri kaheks aastaks karantiini enda loodud Maa ökosüsteemi kopeerivasse kuppelmaailma Biosphere 2. Eksperiment oli ülemaailmne fenomen, mis jäädvustas eluohtliku ökoloogilise katastroofiga silmitsi seisvat igapäevaelu, olles samas kasvava kriitika all: tegu polevat millegi muu kui ühe sektiga. Eesmärk oli katsetada elu loomise võimalikkust väljaspool meie koduplaneeti, kui peaksime valmistuma kõige mustemaks stsenaariumiks.

Näeme intervjuusid ja vestlusi Biosphere 2 autorite ja osalistega, kes kaks kümnendit tagasi loodud projektiga seotud olid.

Filmi on näidatud mitmetel mainekatel filmifestivalidel nagu Sundance ja Ameerika dokumentaalfilmide võistlusel ning on saanud rohkelt positiivset tagasisidet üle maailma.

Täname: Eesti Arhitektuurikeskus ja Tallinna Arhitektuuribiennaal

 

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga