fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Aulo Padar. Joonestatud maailmad / Olivetti tulevikulootused 10.02.2021 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Aulo Padar. Joonestatud maailmad / Olivetti tulevikulootused

Aulo Padar. Joonestatud maailmad
Rež: Maris Kerge
Eesti 2020, 30 min
Eesti keeles
Filmiseansi juhatab sisse režissöör ja sisearhitekt Maris Kerge

Aulo Padar on nõukogude aja üks viljakamaid eesti sisearhitekte. Interjöörikunstile tüüpiliselt on tema kavandatud keskkondi vähe säilinud, küll aga on autori meelde talletunud mälestused nende sünnist. Jalutuskäikudel Padari joonestuslaual kavandatud maailmades – Kobelas asuvas Linda kolhoosi keskuses, Rapla KEK-i haldushoones ja endises valuutapoes Turist – avaneb ühelt poolt klaar autorimõte, teisalt pragmaatika. Piiratud info ja ehitusmaterjalide puuduse keskel ning praegusest väga erinevas tellija-autori dialoogis kulgenud loomeprotsessid paistavad tänapäeval peaaegu muinasjutuna.

Filmi linastumise ajal on Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri tn 2, Tallinn) üleval näitus „Sisearhitekt Aulo Padar. Märgilised interjöörid“. Näitusega tähistatakse sisearhitekt Aulo Padari 80. juubelit, avades teda inimese, õppejõu ja ruumiloojana. Näituse kuraatorid on Grete Veskiväli ja Kadi Karmann.

Täname: Eesti Arhitektuurikeskus, Maris Kerge, Eesti Arhitektuurimuuseum

Olivetti tulevikulootused
Rež: Davide Maffei

Itaalia 2020, 88 min
Inglise, itaalia ja saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega 

2018. aastal võeti Itaalia linn Ivrea UNESCO kultuuripärandi nimistusse kui 20. sajandi tööstuslinn. Ivreas asuvas Olivetti peakorteris kohtuvad tehnoloogia tipptasemega võrdväärsetena tootedisain ja arhitektuur, äri ja looming. Tööstushoonete ja kontorite püstitamisel üle maailma kaasati nimekaid arhitekte nagu Le Corbusier, Louis Kahn, Carlo Scarpa jpt.

Film pöörab tähelepanu ajale pärast Adriano Olivetti surma – 1960. aastast kuni 1980. aastate lõpuni – ning vaatleb eelkõige arhitektuuri ja disaini.

Täname:  Pietro Cesari

 

Sissepääs filmilinastustele on tasuta!


NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et istekohtade 50% täitumisel (122) hiljem saabujaid saali ei lubata.

Kõigil Kumu auditooriumis toimuvatel sündmustel palume meie külastajatel kanda maski.