Kumu Dokumentaal: Shiro Takatani. Looduse ja tehnoloogia vahel 11.05.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kumu Dokumentaal: Shiro Takatani. Looduse ja tehnoloogia vahel
Arhiiv_Kumu Dokk

Kumu Dokumentaal: Shiro Takatani. Looduse ja tehnoloogia vahel

Asukoht: Kumu auditoorium

Rež Giulio Boato
Prantsusmaa 2019, 52 min
Jaapani, inglise ja prantsuse keeles, ingliskeelsete subtiitritega
Filmi juhatab sisse lavastaja, koreograaf ja tantsija Teet Kask.

Unenäoliste, hüpnootiliste maailmadega tuntuks saanud kunstnik Shiro Takatani (s 1963) uurib oma loomingus mateeria päritolu, alates lõpmatult väikesest planktonist kuni kaugete tähesüsteemideni. Selles võrratus, poeetilises dokumentaalfilmis ühendab Takatani jõud oma lähimate kaastöölistega nagu helilooja Ryuichi Sakamoto, et pühendada meid oma kunsti ja mitmekülgsesse loomingusse, mis ulatub tantsust teatri ja installatsioonideni. Takatani väljendab end lihtsalt ja jõuliselt oma kahes suures ja olulises teemas: looduses ja tehnoloogias.
Tekst: Festival Baltoscandal

Shiro Takatani koostöö on olnud viljakas ka Kumu kunstimuuseumis üliedukalt esinenud kunstniku Ryoji Ikedaga.
Filmilavastaja Giulio Boato on õppinud kunsti Itaalias, elab nii Itaalias kui ka Prantsusmaal, sõltuvalt teatrilavastustest ja dokumentaalfilmidest, millega ta parasjagu tegeleb. Tema esimene dokumentaalfilm oli vastuolulisest lavastajast Jan Fabrest, mis linastus 2015. aastal. Film jõudis arvukatele festivalidele üle maailma ning pälvis samal aastal Roomas parima dokumentaalfilmi auhinna. Sellest alates on Giulio Boato jätkanud koostööd Jan Fabrega, salvestades tema uuslavastusi, ka 24-tunnist lavastust „Mount Olympus“ (2017).

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga