fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Territoorium 28.09.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kumu Dokumentaal. Territoorium
Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Territoorium

Asukoht: Kumu auditoorium

Rež Alex Pritz
Brasiilia, Taani, USA  2022, 83 min
Portugali ja tupi keeles, ingliskeelsete subtiitritega
Filmile teevad sissejuhatuse seikleja, antropoloog ja Amazonas Reisid reisijuht Ivo Tšetõrkin ning dokumentalist ja antopoloog Terje Toomistu.

Tänavusel Sundance’i filmifestivalil esilinastunud Alex Pritzi („Mu kallis Kasahstan“) dokumentaalfilm annab kaasahaarava pildi 1981. aastal Brasiilia valitsusega esimest korda kontakteerunud Amazonase metsades elavast Uru-Eu-Wau-Wau põlisrahvast ja nende väsimatust võitlusest elukohaks oleva metsa hävitamise vastu. Osaliselt valitsuse seadustatud metsade mahavõtmise ja põliselanike elukohtade puhastamise tagajärjel ähvardab väikest kahesajast inimesest koosnevat hõimu oma kodust ilmajäämine. Nad otsustavad kisendavale ebaõiglusele vastu astuda.

Suuresti Uru-Eu-Wau-Wau endi inimeste ülesvõetud dokfilm tugineb kolme aasta jooksul jäädvustatud materjalile, mida täiendab kaunis operaatoritöö ja meeldejääv helikujundus.

„Territoorium“ on osalenud kümnetel filmifestivalidel ja pälvinud auhindu nii Sundance’is, Seattle’is, Kopenhaagenis, Barcelonas kui ka mujal.

 

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga