Kumu Dokumentaal: The Rolling Stones. Shine a Light 13.03.2024

USA, Suurbritannia 2008, 112 min
Inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega
Filmiõhtu juhatab sisse raadioajakirjanik ja muusik Andres Oja

Rollingute „A Bigger Bang Tour“ raames tehtud suurejooneline kontsertfilm 2006. aasta sügisel kuulsas Beaconi teatris New Yorgis on tõeline kuulamis- ja vaatamiselamus nii bändi suurimatele fännidele kui ka lavastaja Martin Scorsese loomingu austajatele. Nii nagu rock’n’roll ei sure kunagi, jääb igavesti kestma ka The Rolling Stones, kes näitab ennast filmis sellisest küljest, mida maailm varem näinud ei ole.

Erilise sündmuse jäädvustamiseks pani legendaarne režissöör kokku operaatorite dream team’i, kes suutis kõige paremini jäädvustada maailma parima bändi toore ja noorusliku energia, mis pole kuhtunud ka praegu, 18 aastat pärast salvestatud kontserti.

Filmi taaslinastus, mis on saanud pealkirja ansambli 1972. aastal ilmunud albumi „Exile on Main St.“ nimilaulust, on pühendatud nii endiselt tegutsevale legendaarsele The Rolling Stonesile kui ka mitte vähem legendaarsele 77-aastasele Oscari-võitjale Martin Scorsesele („Kahe tule vahele“), kes oli hiljuti taas üks suurimatest Oscari nõudlejatest oma viimase filmiga „Lillekuu tapjad“.

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga