fbpx

Otsing

Kumu mälumäng „Printsess pärdikuga“ 04.09.2021 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
2 €

Sissepääs: 2 eurot inimese kohta; tasumine kohapeal sularahas

Teemaüritus

Kumu mälumäng „Printsess pärdikuga“

Ootame kõiki huvilisi Kumu 2. korruse kohvikusse seltskondlikule mälumänguõhtule. Mälumäng toimub näituse „Janis Rozentāls. Elutantsfinissage’i raames ning on inspireeritud läti kunsti klassiku Janis Rozentālsi elust ja loomingust.

Ent mitte ainult: kolmes voorus jagub küsimusi nii meie kui ka lõunanaabrite ajaloost ja kultuurist ärksal 19.–20. sajandi vahetusel, ei puudu ka viited praegu Eesti kultuurielus toimuvale. Mälumängu juhib kunstiteadlane ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Liisa-Helena Lumberg.

Õhtu kulgeb mõnusalt nuputades, üheskoos ära arvates ja uut avastades. Kolmele paremale võistkonnale on Kumu välja pannud ka auhinnad. Osalemine toimub eelregistreerimisega, ühe võistkonna suurus on kuni viis inimest.

Janis Rozentāls (1866–1916) oli 19.–20. sajandi vahetuse populaarseim ja mitmekülgseim läti kunstnik, kelle looming alates rahvaelustseenidest kuni sümbolistlike visioonideni tuuakse esimest korda Eesti vaatajani suurel ülevaatenäitusel, kus ajastu vaim sulandub kunstniku elutantsuga. Näitus toimub koostöös Läti Rahvusliku Kunstimuuseumiga ja on korraldatud kunstniku 155. sünniaastapäeva puhul.

Mälumängu osalustasu on 2 eurot inimese kohta, mille saab tasuda kohapeal sularahas.

Registreeri oma võistkond siin

*Lisaks saab osaleda kell 15.00 toimuval Janis Rozentālsi näituse ekskursioonil, mida viib läbi kunstiajaloolane Liis Pählapuu.

Kohtumiseni Kumus!