fbpx

Otsing

Kumu noorteõhtu: Kui keha ütleb Jah+ 16.12.2023 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Hind
8 €
Teemaüritus

Kumu noorteõhtu: Kui keha ütleb Jah+

Kumus noorteõhtu programm on sel korral seotud Kumu näitusega „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“. Noorteõhtu on noortelt noortele korraldatud üritus, kuhu on oodatud 15–25aastased kunstihuvilised.
Veeda meeldejääv õhtu kunsti keskel!
„Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie praeguses üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka kaudses – väljapanek käsitleb puudutust kui meie suhet üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma. Kunstnik leiab, et puudutusega saab mõjusalt ravida üksildust, seda tänapäevast epideemiat.
Tutvustamaks melanie bonajo loomingut laiemalt on näitusel suurejoonelise ja tundliku biennaaliprojekti kõrval eksponeeritud ka kunstniku kolm varasemat videoteost. Videote juurde on loodud sensoorne ja mänguline ruumikujundus, mille abil kanduvad teemad ekraanidelt füüsilisse ruumi.

Kumu noorteõhtutel toimuvad juhitud ringkäigud näitustel, põnevad temaatilised töötoad, vestlusring ja mängib muusika.

Kava:

16.15 Lühitutvustus näitusel „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+”
17.30 Paneelvestlus koreograaf Sveta Grigorjevaga, vestlusel osalevad LGBT ühingu liige Eeva Koplimets ja tantsu- ja häälekunstnik Nele Suisalu.
18.30 Töötoad
Liikumise töötuba „“The movement says Yes+” (Tiina Mölder, Zuga ühendatud Tantsijad). Liikumise töötoas tegeleme olemise, vaatamise ja liikumisega teineteisega kokku puutudes ja lahus olles. NB! kohtade arv piiratud! Registreerimine töötuppa kohapeal.
Tekstiilist kandekoti trükkimise töötuba „The tote-bag says Yes+” Töötoas luuakse isiklike sümbolitega lipp, mis trükitakse kandekotile.
19.30 DJ

Toetaja