fbpx

Otsing

Kumu noorteõhtu näitusel „Egiptuse hiilgus“ 12.12.2020 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
3 €

Pileti hind (üli)õpilaskaardiga

Teemaüritus

Kumu noorteõhtu näitusel „Egiptuse hiilgus“

Kumu noorteklubi kutsub veetma meeldejäävat õhtut muuseumis!

Sügishooajal on Kumu noorteklubi fookuses Egiptuse ja vanaaja kultuur. Laupäeval, 12. detsembril kell 17.00 toimub näitusel „Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“ Kumu noorteklubi korraldatud noorteõhtu, mille programmi kuuluvad nii ekskursioonid, põnevad töötoad kui ka performatiivsed etteasted.

Kumu noorteõhtu teemaks on elu, ilu ja olu Vanas-Egiptuses. Kumu näitusel „Egiptuse hiilgus“ on väljas 200 eset vaaraodemaa rikkalikust pärandist. Nende seas on sarkofaagid, muumiad, maagilised amuletid, erinevad hauapanused ja skulptuurid. Ühelt poolt räägivad esemed vana egiptlase maailmast, teisalt on igaüks omaette kunstiteos.

Õhtu jooksul toimub ekskursioon, põnev loeng ja töötuba. Külalised saavad teha meeldejäävaid fotosid egiptuseteemalise fotoseina taustal. Õhtu lõpeb Lähis-Ida muusikast inspireeritud diskoga.

DRESS CODE: Egiptus

AJAKAVA:
17.00 EST tutvustus näitusel „Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“
17.30 Drop-in filmiõhtu: Cats – A Love-Hate Affair (BBC 1991)
17.00–18.30 savist aksessuaaride valmistamise töötuba
17.00–21.00 Egiptuseteemaline fotosein
18.30 loeng-töötuba Vana-Egiptuse keelest. Juhendab ja seletab egüptoloog Siim Haltsonen
20.00–21.00 disko
Kumus näeme!
Noorteõhtul osalejatel palume kanda maski ja kinni pidada inimeste hajutamise reeglist.

Kumu noorteklubi korraldab põnevaid üritusi noortelt noortele ning käib koos kord nädalas. Noorteklubi annab ainukordse võimaluse rakendada oma varjatud andeid uutes huvitavates väljakutses ning leida endale selle käigus ägedaid mõttekaaslasi. Noorteklubi eesmärgiks on pakkuda programmis olevatele näitustele uudseid lähenemisi, luua põnevaid töötubasid ning arendavaid ja lõbusaid vaba aja veetmisviise, muutes seeläbi muuseumi noortele meelepäraseks ja avatud keskkonnaks.

Näitusest:

Eesti esimesel Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel on eksponeeritud tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Torinos Itaalias. Samal ajal Kumu kunstimuuseumis toimuva näitusega on Egiptuse Muuseumi aarded eksponeeritud ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Kolme muuseumi mastaapne ühisprojekt on ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptuse muistset maailma kaugele reisimata.

Seitsme alateema kaudu jutustab näitus vaaraode aja elukorraldusest ning usust igavikku, inimeste, loomade ja jumalate erineval moel ning eesmärgil kujutamisest, hieroglüüfidest kui kunstivormist ning tarbekunstist. Lisaks annab näitus aimu eestimaalaste seostest Vana-Egiptusega, liikudes edasi 19. sajandi Egiptuse vaimustuse aega, mis tõi Egiptuse muistiseid ka meie muuseumikogudesse.

Sündmus Facebookis