fbpx
12.12.2020 | 17.00

Kumu noorteõhtu näitusel „Egiptuse hiilgus“

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
3 €

Pileti hind (üli)õpilaskaardiga

Silmad ja silma amulet. Dateering teadmata © Museo Egizio
empty-image
12.12.2020 | 17.00

Kumu noorteõhtu näitusel „Egiptuse hiilgus“

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
3 €

Pileti hind (üli)õpilaskaardiga

Teemaüritus

Sügishooajal on Kumu noorteklubi fookuses Egiptuse ja vanaaja kultuur. Laupäeval, 12. detsembril kell 17.00 toimub näitusel „Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“ Kumu noorteklubi korraldatud noorteõhtu, mille programmi kuuluvad nii ekskursioonid, põnevad töötoad kui ka performatiivsed etteasted.

Kumu noorteklubi korraldab põnevaid üritusi noortelt noortele ning käib koos kord nädalas. Noorteklubi annab ainukordse võimaluse rakendada oma varjatud andeid uutes huvitavates väljakutses ning leida endale selle käigus ägedaid mõttekaaslasi. Noorteklubi eesmärgiks on pakkuda programmis olevatele näitustele uudseid lähenemisi, luua põnevaid töötubasid ning arendavaid ja lõbusaid vaba aja veetmisviise, muutes seeläbi muuseumi noortele meelepäraseks ja avatud keskkonnaks.

Eesti esimesel Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel on eksponeeritud tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Torinos Itaalias. Samal ajal Kumu kunstimuuseumis toimuva näitusega on Egiptuse Muuseumi aarded eksponeeritud ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Kolme muuseumi mastaapne ühisprojekt on ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptuse muistset maailma kaugele reisimata.

Seitsme alateema kaudu jutustab näitus vaaraode aja elukorraldusest ning usust igavikku, inimeste, loomade ja jumalate erineval moel ning eesmärgil kujutamisest, hieroglüüfidest kui kunstivormist ning tarbekunstist. Lisaks annab näitus aimu eestimaalaste seostest Vana-Egiptusega, liikudes edasi 19. sajandi Egiptuse vaimustuse aega, mis tõi Egiptuse muistiseid ka meie muuseumikogudesse.

Kuraator: Paolo Marini (Museo Egizio)
Kaaskuraator: Jaanika Anderson (Tartu Ülikooli muuseum)

Ole kursis meie sündmustega!

Liitu uudiskirjaga siin!