Kunst lõuna pool Emajõge 22.10.2021 – 10.04.2022

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas. Sarja tellijale soodustused.

Peet Aren. Mulgi talu. 1922. Eesti Kunstimuuseum
II kooliaste
Muuseumitund

Kunst lõuna pool Emajõge

Tunni eesmärk on tutvuda Lõuna-Eestit kujutavate maalide kaudu regiooni kultuuriliste ja keeleliste eripäradega.

Muuseumitunnis tutvutakse Lõuna-Eesti pärimuse, looduse ja keele kaudu piirkonna eripäradega. Näitusel on esindatud teosed enam kui 50 kunstnikult, kellest osa on pärit Lõuna-Eestist, teised aga käisid seal vanavara kogumas või suvitamas. Idülliline kuppelmaastik jättis erilise jälje kunstnike loomingusse. Tunnis üritamegi välja selgitada, kuidas loodus ja pärimuslood on mõjutanud kunstiteoste kompositsiooni ja värvipõhiseid lahendusi. Jutuks tulevad ka Eesti eri piirkondade murded ja üheskoos harjutame lugemist võru keeles, abiks värvikad kunstiteosed. Loovtööna saab iga osaleja luua oma nägemuse Lõuna-Eesti ilmaruumist.

Märksõnad: Lõuna-Eesti, pärimus ja kombestik, murdekeel, talukultuur, loodus, maastikumaal, kompositsioon, värvusõpetus

Muuseumitund kestab 90 minutit.
Tundi saab tellida eesti ja vene keeles.