fbpx

Otsing

Kunst lõuna pool Emajõge 22.10.2021 – 10.04.2022

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
5 €

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas. Sarja tellijale soodustused.

Peet Aren. Mulgi talu. 1922. Eesti Kunstimuuseum
Gümnaasium
III kooliaste
Muuseumitund

Kunst lõuna pool Emajõge

Tunni eesmärk on tutvuda 20. sajandi alguse Eesti kunstnikega, kes olid seotud Lõuna-Eestiga, leidsid inspiratsiooni piirkonna arhailisusest ja pärimuslugudest ning kelle loomingut peetakse ühtlasi kõige avangardsemaks siinsel kunstimaastikul.

Lõuna-Eesti kultuur on pakkunud ainest paljudele kunstnikele, kirjanikele ja uurijatele. Muuseumitunnis uuritakse piirkonna identiteeti, selle eripärasid ning avaldumisvorme kunstis ja kultuuriajaloos. Vaadeldakse, kuidas lõunaeestlaste keel, kombestik ja kohati isegi iseloom on eristanud neid põhjaeestlastest. Jutuks tulevad ka Eesti eri piirkondade murded ja üheskoos harjutatakse lugemist võru keeles, abiks värvikad kunstiteosed.

Idülliline kuppelmaastik jättis erilise jälje kunstnike loomingusse. Üheskoos üritame välja selgitada, kuidas loodus ja pärimus on mõjutanud kunstiteoste sisu ning miks just ajas püsiv kombestik on inspireerinud kunstnikke looma kõige avangardsemaid teoseid.

Märksõnad: Lõuna-Eesti, identiteet, maastikumaal, 20. sajandi alguse Eesti kunstnikud, moderniseerumine, arhailisus, murdekeel, vanavara kogumise retked, avangard

Muuseumitund kestab 90 minutit.
Tundi saab tellida eesti ja vene keeles.