fbpx

Otsing

Kunstiajaloolane Anu Allikvee. Tuntud ja tundmatu. Saksa kunst 26.04.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Franz Marc. Loomalegend. 1912. Eesti Kunstimuuseum
Näitusetuur

Kunstiajaloolane Anu Allikvee. Tuntud ja tundmatu. Saksa kunst

Avasta muuseumi aardeid! Tuntud ja tundmatu. Saksa kunst Kadrioru kunstimuuseumis
Juhib kunstiajaloolane Anu Allikvee.

Varasematele Eesti kunstikogujatele oli saksa kunst nii vaimselt lähedane kui ka hinnalt kättesaadav. Samuti olid paljudes mõisates esivanemate galeriid. Hoolimata sellest jääb saksa kunsti osakaal Kadrioru kunstimuuseumi maalikogus suhteliselt tagasihoidlikuks, sisaldades aga siiski tõelisi pärleid. Loengus tutvustatakse nii tuntud (eksponeeritud) teoseid kui ka mõningaid fondides asuvaid töid.

Samuti heidetakse pilk saksa graafikale, mida valgustundlikkuse tõttu pidevalt ei eksponeerita. Hinnalisima osa sellest moodustab saksa ekspressionismi kollektsioon, mis sisaldab valikut selle stiili silmapaistvamate esindajate teostest, kuid muuseumi graafikakogus on ka 18.–19. sajandi tuntud autorite töid.

Kõige olulisem väärtus, mida muuseum oma külastajatega jagada saab, on selle kollektsioon. Sel aastal toob Kadrioru kunstimuuseum fookusesse püsiväljapanekus asuvad kunstiaarded.

Teadmiste ja põnevate lugude vahendamiseks laiemale publikule toimuvad iga kuu viimasel kolmapäeval temaatilised kuraatorituurid. Kuu viimased kolmapäevad on ühtlasi kolme-euro-kolmapäevad – soovime, et kunstist ja harivatest lugudest saaksid osa võimalikult paljud huvilised. Piletid müügil muuseumi kassas.