fbpx

Otsing

Kunstiajaloolane Kerttu Männiste. Kadrioru loss Eesti Vabariigi riigipea residentsina 22.02.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kadrioru lossi vestibüül 1920.–1930. aastatel. Eesti Kunstimuuseum
Näitusetuur

Kunstiajaloolane Kerttu Männiste. Kadrioru loss Eesti Vabariigi riigipea residentsina

Avasta muuseumi aardeid! Barokk ja Kalevipoeg. Kadrioru loss Eesti Vabariigi riigipea residentsina
Juhib kunstiajaloolane Kerttu Männiste.
Küsimused, mida ja kuidas ette võtta Kadrioru lossiga, tõstatusid 1920.–1930. aastatel korduvalt. Pärast tsaarivõimu kukutamist omanikuta jäänud hoone saatus otsustati 1919. aastal, mil lossist hakati mõtlema muuseumi funktsioonis. Veel kord pöörati uus lehekülg Kadrioru lossi ajaloos 1930. aastatel, kui loss kohandati ja kujundati Eesti riigivanema residentsiks.
Seekordse loengut ja ringkäiku ühendava programmi fookuses ongi periood, mil lossis kohtusid rahvuslik temaatika ja klassikaline kunstikultuur, ehituslikud laiendused ja riiklik kuvandiloome.
Kõige olulisem väärtus, mida muuseum oma külastajatega jagada saab, on selle kollektsioon. Sel aastal toob Kadrioru kunstimuuseum fookusesse püsiväljapanekus asuvad kunstiaarded.

Teadmiste ja põnevate lugude vahendamiseks laiemale publikule toimuvad iga kuu viimasel kolmapäeval temaatilised kuraatorituurid. Kuu viimased kolmapäevad on ühtlasi kolme-euro-kolmapäevad – soovime, et kunstist ja harivatest lugudest saaksid osa võimalikult paljud huvilised. Piletid müügil muuseumi kassas.