fbpx

Otsing

Kunstnike Urmas Muru ja Raoul Kurvitza ringkäik näitusel „Nende meeltes on lõputu universum“ 02.12.2023 | 14.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Raoul Kurvitz (1961). Meister ja Igavik V. Detail. 1985. Õli, kartong. Kunstniku loal.
Näitusetuur

Kunstnike Urmas Muru ja Raoul Kurvitza ringkäik näitusel „Nende meeltes on lõputu universum“

Kumu suure saali uuel näitusel „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“ viivad läbi ekskursiooni väljapanekul esindatud kunstnikud Urmas Muru ja Raoul Kurvitz.

1980. aastatel murrangulise kunstnikerühmituse Rühm T asutanud Muru ja Kurvitz tutvustavad näitusel eksponeeritud teoseid ning heidavad valgust sellele, kuidas Itaalia transavangard nendeni jõudis ja nende maalikunsti arengut mõjutas.

Üritus on osa näituse „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“ publikuprogrammist.

Raoul Kurvitz (snd 1961) alustas loomingulist tegevust pärast Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi (praegune Eesti Kunstiakadeemia) arhitektuuri eriala lõpetamist 1984. aastal. 1986. aastal moodustas ta koos kursusevenna Urmas Muruga Rühm T. Nad nimetasid enda maalikunsti külmaks ekspressionismiks, rõhutades oma loomingus külma ja distantseerivat, kuid teisalt sekkuvat kirglikkust.

Urmas Muru (snd 1961) on eesti arhitekt ja kunstnik, kelle loomingut iseloomustab ekspressiivsus ja individualistlikkus. 1984. aastal lõpetas ta Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis arhitektuuri eriala. Ta on 1986. aastal käivitatud murrangulise kunstnikerühmituse Rühm T asutajaliige.