fbpx

Otsing

Kunstnikuvestlus: Jevgeni Zolotko 01.06.2024 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
""
Jevgeni Zolotko. 2024. Valokuva: Gabriela Urm / Virolainen nykytaiteen keskus
Loeng või vestlus

Kunstnikuvestlus: Jevgeni Zolotko

Alates 31. maist on Kumu kaasaegse kunsti galeriis avatud kunstnik Jevgeni Zolotko seni suurim isikunäitus „Aadama saladus“. Näituse avaprogrammi raames toimub kunstnikuvestlus Jevgeni Zolotkoga, mida modereerib kunstiteadlane ja dramaturg Eero Epner.

Näitus „Aadama saladus“ põimib kokku Jevgeni Zolotko varasemast loomingust tuttavad motiivid, värskelt edasiarendatud ja täiesti uued osad. Näitusel tõusevad esile eksistentsiaalsed küsimused elust ja surmast, vaikusest ja vakatamisest, hallist ja ruumist. Zolotko kunst on mõeldud kogemiseks ja seetõttu on keeruline seda kõike sõnadesse suruda. Kunstnikuvestlusel räägitakse taustadest ja kontekstidest, teekondadest ja ideedest – kõigest sellest, mis eelneb kunstiteose valmimisele.

Üritus on osa näituse „Jevgeni Zolotko. Aadama saladus“ publikuprogrammist.

Jevgeni Zolotko suur isikunäitus toob publiku ette kunstniku loomingu varasemaid peatükke ja loob uusi. „Aadama saladus“ on ühtaegu nii erinevatest teostest koosnev näitus kui ka Zolotko seni mastaapseim teos, mis sünteesib tema loomingut läbivaid teemasid ja kujundeid. Zolotko on üks omanäolisemaid Eesti nüüdiskunstnikke, kes astus kunstiväljale 2000. aastate lõpus. Tema loomingu taustaks on päevakajalise või poliitilise asemel kogu lääne kultuurilugu kõige laiemas mõttes – koos antiigi, Piibli, ilukirjanduse, filosoofia ja rahvapärimusega. Teoste keskmes on inimeseks olemisega seotud teemad nagu elu, surm, üksildus, vaikus ja hääbumine, aga ka lootus.