fbpx

Otsing

Kuraatorituur näitusel: dialoog läbi aastate 27.11.2021 | 15.00

Mikkeli muuseum
Osalemine muuseumipiletiga
Jüri Arrak. Nägu. 1972. Tušš. Margus Punabi kogu
Loeng või vestlus
Näitusetuur

Kuraatorituur näitusel: dialoog läbi aastate

Näitust „Noor Jüri Arrak. Tormid ja vormid“ tutvustavad kaks kunstiteadlast ja kuraatorit – Aleksander Metsamärt ja Kädi Talvoja.

Neist viimane kureeris Arraku retrospektiivset näitust „Tagasivaatav mees. Jüri Arraku varane looming“ Kumus 2006. aastal. Sama perioodi loomingut käsitleti 15 aastase vahega ning eri lähtepunktidest – seetõttu on need kaks näitust vaatamata sarnasele materjalile väga erinevad. Niisiis on kuraatoritel paljust rääkida ning vestlus tõotab tulla põnev, hariv ja emotsionaalselt rikastav.

Näitusel on väljas Jüri Arraku varase perioodi tööd kuuest erakollektsioonist. Väljapanek võimaldab tutvuda Arraku loometee algusajaga 1960. aastatel ning järkjärgulise kujunemise ja arenguga läbi 1970. aastate. Tegemist on Arrakule omase krestomaatilise kunstikeele vundamendiks saanud teostega, mida kogujate terav pilk on märganud väärtustada ja au sees hoida. Arraku kui mitmekülgse looja maalide kõrval on eksponeeritud sama perioodi joonistused, trükigraafika, metallehistöö ja raamatukujundused.