fbpx

Otsing

LaBande kontsert „Pöördu tagasi, Zefiro“ 28.10.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
10 €

10/15

Kontsert

LaBande kontsert „Pöördu tagasi, Zefiro“

Esineb barokkansambel LaBande koosseisus Helis Naeris ja Johanna Maria Ernesaks (metsosopran), Melissa Jõesaar (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba, barokktšello), Kristiina Are (klavessiin).

Seekordsesse kavasse oleme põiminud teoseid Itaalia varabarokist, mis olid ooperižanri ja sellega koos ka uue barokse väljendusviisi sünni tunnistajaiks 17. sajandi alguses. Kõlavad vokaalduettide hitid Claudio Monteverdi, Giulio Caccini ja Giulio Legrenzi ooperitest, aga ka soololaule Girolamo Frescobaldi, Barbara Strozzi ja Sigismondo d’India sulest. Instrumentaalteoste valikul otsustasime esmakordselt kätt proovida vähetuntud heliloojate Alessandro Stradella ja Tarquino Merula omapärase loominguga.

Barokkansambel LaBande tegutseb aastast 2016. Ansamblituumikusse kuuluvad algusest tänaseni metsosopran Helis Naeris, barokkviiuldaja Melissa Jõesaar ning klavessiinist Kristiina Are. 2022. aastal liitus ansambliga viola da gamba ja barokktšello solist Tõnu Jõesaar.

Ansambli nimi LaBande [laba:nd] kajastab üheltpoolt mängulisust, teisalt teeme sügava kummarduse 20. sajandi ühele teedrajavale baroki ansamblile La Petite Bande’ile ja vendadele Kuijkenitele. Sõnasõnalises tõlkes tähendab la bande prantsuse keeles lihtsalt gruppi inimesi, kellel on sarnane eesmärk.

Piletid müügil Fientas ja kohapeal

Kontserdiprojekti toetab Eesti Kultuurkapital

Korraldaja:
LaBandeMusic MTÜ