fbpx

Otsing

JÄÄB ÄRA! Lastelaager: iidsed lood ja legendid 22.02.2021 | 10.00

Adamson-Ericu muuseum
Kahe päeva hind
50 €
Lastelaager muuseumis
Laager

JÄÄB ÄRA! Lastelaager: iidsed lood ja legendid

Talvise koolivaheaja alguses 22. ja 23. veebruaril ootame 7–12-aastaseid lapsi kahte Tallinna vanalinna muuseumisse. Õpilased veedavad kaks vahvat tegevusteküllast päeva Niguliste muuseumi uhkes kirikuhoones ja Adamson-Ericu muuseumi hubases kodanikumajas põnevatel ning peagi lõppevatel näitustel „Christian  Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ ja „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm“.

Laagri ühisteemaks on lugude ja legendide jutustamine. Lõbusad ja loomingulised tegevused on seotud nii skulptuuri ja keskaegse kunsti kui ka müstilise muinasmaailma ja graafikaga.

Niguliste muuseumis saavad lapsed osa lugudest, mille peategelasteks on pühakud, luukered, lõvid ja lohed. Teeme tutvust Eesti kuulsaima barokkskulptori Christian Ackermanni elu ja seiklustega 17. sajandi Tallinnas ja uurime, milline oli tema looming ning keda kujutavad tema skulptuurid. Lisaks selgub, mis lugusid räägib meile „Surmatants“ ja milliste pühakute legende on kujutatud keskaegsetel kunstiteostel.

Adamson-Ericu muuseumis õpivad lapsed tundma rahvajutte ja müüte sellest, mida uskusid muistsed eestlased: näiteks, kuidas on tekkinud maailm, Päike ja Kuu ning millised on inimeste ja jumalate omavahelised suhted. Näitusel uurime, kuidas on Kaljo Põllu meie esinevanemate elu ja maailmapilti kujutanud ning räägime ka sellest, kes on meie hõimurahvad ning mis meid omavahel seob. Mängude ja loovate ülesannete kaudu mõtiskleme eestlaste päritolu üle ja otsime vastuseid samadele küsimustele, mis Kaljo Põllut huvitasid: kust me tulime? kes me oleme? kuhu läheme?

Laager toimub kahes grupis. Esimesel päeval on üks grupp Nigulistes, teine Adamson-Ericu muuseumis ning teisel päeval vastupidi.

Mõlema päeva gruppide suurused on 10 õpilast.

Päevade kestused: 10.00–15.00.

Hoiame kinni viirusega seotud piirangutest ja ohutusmeetmetest.

Kahe päeva hind: 50 eurot (sisaldab ka sooja lõunat mõlemal päeval)

Palume lapse laagrisse registreerida SIIN.

Päevaplaan Niguliste muuseumis:

  • 9.50: kogunemine Niguliste muuseumis (Niguliste 3, Tallinn)
  • 10.00 – 12.45: näitusetuur, tegevused ja mängud muuseumis ja vanalinnas
  • 13.00: lõunasöök
  • 13.45-14.50: loovtöö muuseumis
  • 14.50-15.00: laagripäeva lõpetamine

Päevaplaan Adamson-Ericu muuseumis:

  • 9.50: kogunemine Adamson-Ericu muuseumis (Lühike jalg 3, Tallinn)
  • 10.00 – 12.15: näitusetuur, tegevused ja mängud muuseumis
  • 12.30: lõunasöök
  • 13.00-14.50: tegevused vanalinnas ja loovtöö muuseumis
  • 14.50-15.00: laagripäeva lõpetamine

Lisainfo

Viia-Kadi Raudalainen

korraldusjuht