fbpx

Otsing

Lastelaager „Kunst vabas õhus” 16.08.2022 – 17.08.2022

Adamson-Ericu muuseum
Kahe päeva hind
60 €

Palume registreeruda hiljemalt 12. augustiks.

Laager

Lastelaager „Kunst vabas õhus”

Lastelaager suvise koolivaheaja lõpus, 16. ja 17. augustil, ootame 7–10-aastasi kunstihuvilisi Adamson-Ericu muuseumi lõbusasse ja harivasse laagrisse. Õpilased veedavad kaks vahvat tegevusküllast päeva nii sise- kui ka väliruumides, õppides kunsti eri tingimustes vaatama, nautima ning looma.

Laagripäevadel saavad õpilased ülevaate mitmesugustest mõtetest ja viisidest, kuidas saab kunsti ning õues veedetavat aega ühendada ja vabas õhus kunsti paremini märgata. Tutvume kunstnike loominguga, mis on inspireeritud keskkonnast meie ümber või valminud õuetingimustes. Suure osa laagripäevadest moodustab Tallinna vanalinna tänavatel ning roheluses veedetud aeg. Õues olles otsime inspiratsiooni ka omaloomingulisteks töödeks. Päevad algavad ja lõpevad hubases Adamson-Ericu muuseumis.

Liigume õues ka vihmase ilmaga – seega palume vihmavarju kaasa võtta. Sajune ilm ei vähenda ju ometi ühe kunstihuvilise entusiasmi! Külmema ilma ja paduvihma korral püsime siiski siseruumides.

Märksõnad: loomisrõõm, kunstniku galerii, materjalid, mustrid, mängud, õueruum

Mida laagris teeme?

  • Vestleme sellest, kuidas Adamson-Eric eri maades ringi rändas, mida põnevat ta seal nägi ja õppis ning kuidas seda oma loomingus väljendas.
  • Vaatleme Adamson-Ericu loomingu põhjal maastikumaali nippe ja rakendame neid ise õues maalides.
  • Seikleme Tallinna vanalinna tänavatel ning püüame nähtut omaenda loomingusse võluda.
  • Märkame eri meelte kaudu kõike kunstilist meie ümber linnaruumis.
  • Läheme ühele kunstnikule tema ateljeesse külla, et saada aimu tegutseva kunstniku loomeprotsessist.

 

Ühe laagripäeva kestus: 10–16

Hind osalejale 60 € (sisaldab materjale, juhendamistasu ja sooja lõunasööki). Pileti saab osta kohapeal muuseumi kassast.

Laagripäevale saab lapse kirja panna SIIN! Palume registreeruda hiljemalt 12. augustiks.

Laste- ja noortelaagris