fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Lastetuur „Rännak muinasmaailma“ 28.11.2020 | 12.00

Adamson-Ericu muuseum
Pilet
14 €

Kuni kaks täiskasvanut ja ühe pere alaealised lapsed 14 €.
Pilet müügil e-poes ja kassas.

Kollaaž Kaljo Põllu teosega „Päikesevene“ (1974). Eesti Kunstimuuseum
Pereüritus

GRUPP ON TÄITUNUD! Lastetuur „Rännak muinasmaailma“

Adamson-Ericu muuseum kutsub peresid mängulisele ringkäigule uuel näitusel „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm“. Lastetuur viib mõtetes rändama muinasmaailma, mõtiskleme eestlaste tavade ja uskumuste üle ning leiame sarnasusi ja erinevusi meie hõimurahvastega. Lapsi ja täiskasvanuid ootavad tuuril ka vahvad mängud ja loominguline ülesanne kunstikeldris. Tegevused on suunatud 6–12 aastaste lastega peredele.

Uuritakse, kust eestlased pärinevad, ning arutletakse, mida meie rahvas on kaasa võtnud muistsest ajast sellist, mis meid ühendab ja mida me tänapäevalgi tähtsaks peame. Tundma õpitakse eestlaste hõimurahvaid, juttu tuleb näiteks saamidest, udmurtidest, komidest ja teistest sugulasrahvastest.

Mängude ja loominguliste ülesannete läbi uuritakse, millised esemed kuuluvad erinevate hõimurahvaste kultuuri ja uskumuste juurde. Selgub, kus meie sugulasrahvad elavad, milliseid huvitavaid tarbeesemeid kasutavad, millesse usuvad ja mida elus tähtsaks peavad.

Seejuures vaadatakse, milliseid lugusid kujutavad eestlaste ja hõimurahvaste elust kunstniku Kaljo Põllu teosed. Jutustatakse ka põnevaid müüte nii vanade eestlaste kui ka meie hõimurahvaste pärimusest: näiteks, kuidas on tekkinud maailm, Päike ja Kuu ning lugusid inimeste ja jumalate omavahelistest suhetest.

Valitud laupäevadel kohtutakse Adamson-Ericu muuseumis kunsti keskel kogu perega. Üritus on mõeldud lastega peredele kunstiga sõbraks saamiseks ning selleks, et veeta mõnusalt üheskoos üks loominguline ja eriline puhkepäeva hommik. Igal korral tutvutakse näitusega ning tehakse ka ise loovtööd.

Perepiletiga: 14 € (kuni 2 täiskasvanut ja pere alaealised lapsed)