fbpx

Otsing

Laval on VABA SÕNA 29.09.2023 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
24 €
Vaba Sõna
Konverents

Laval on VABA SÕNA

Laval räägivad enda lugu: Peep Pahv, Heidit Kaio, Sulev Vedler, Tarmo Vahter,  Andrei Šumakov, Roman Staropopov, Holger Roonemaa ja Kärt Anvelt.
Tekste on toimetanud Eero Epner. Õhtut juhib Rasmus Kagge.
Korraldaja Delfi Meedia
Kestus 2h 30 minutit

Vaba Sõna esitavad eelkõige inimesed, mitte ajakirjanikud

Me ei tohi mitte ühelgi hetkel unustada, et oleme eelkõige inimesed. Ka meie, ajakirjanikud, vaatamata, mida meist räägitakse ja vaatamata, mida oleme mõnikord ka ära teeninud. Meil on tunded ja unistused, isiklik elu ja valulävi, me nutame ja naerame, me vihastame ja pettume, me eksime ja vabandame. Me suudame olla üleolevad kivinäod ja allaheitlikud kodanikud. Ja kindlasti ka kõike muud, mis jääb nende kahe hoiaku vahele.

29. septembri õhtul KUMUs räägime lugusid iseendast. Meil pole kohustust hoida või kanda ametlikku rolli või maski. Vaatame sulle otsa ja räägime lugusid, mida keegi pole varem nii ulatuslikult ja sügavalt avanud. Kõik lood on isiklikud, vähemalt suures osas. Samas on kõik lood seotud ka tööga, vähemalt mingis osas. Sest selline ongi meie elu, kus emotsionaalne valmisolek saadab igat sammu ja hingetõmmet.

Me räägime teile 8 erinevat lugu. Neis on kõike, mida sisaldab üks terviklik elu  – hirmust õnneni ja raskest valikust kõikjal varitseva surmani. Te kõik leiate neis lugudes midagi äratuntavat ja kindlasti ka mõtlemapanevat, midagi sellist, mis ei tohiks kedagi külmaks jätta.

Teie ees on tavalised eesti inimesed.
Teie ees on erilised Eesti lood.
Teie ees on kombinatsioon igapäevastest valikutest.
Teie ees on eelkõige inimesed.

Urmo Soonvald
Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja