fbpx

Otsing

Linnarännak: Michel Sittowi radadel Tallinna vanalinnas 23.08.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Michel Sittowi töökoda. Püha hõimkonna altariretaabel. Detail. 1510–1520. Bollnäsi kirik, Rootsi
Teemaüritus

Linnarännak: Michel Sittowi radadel Tallinna vanalinnas

Kutsume teid rändama Tallinna vanalinnas Michel Sittowi radadel. Kuulsa kunstniku sünnilinn on viiesaja aasta jooksul küll muutunud, kuid keskaegne vanalinn ja Sittowiga seotud olulised kohad on jäänud ajas püsima.

Samamoodi on alles temaga Tallinnas ühel ajal elanud inimeste ja siin toimunud sündmuste lood. Rännak läbi vanalinna viib meid pühakodade, gildimajade ja Sittowi kunagise kodu juurde, peatus tehakse Raekoja platsil ning ringkäik lõppeb Suure Rannavärava juures.

Linnaekskursioon algab kell 18 Niguliste muuseumi eest ja kestab umbes 1,5 tundi. Giidiks on Külli Kõiv.

Tallinn on hiliskeskajal Euroopa õukondades tegutsenud ja kõrgelt hinnatud kunstnik Michel Sittowi (u 1469–1525) kodulinn. Sittowi rahvusvaheline karjäär oli omas ajas erakordne. Ta oli 15.–16. sajandi vahetusel üks Euroopa tunnustatumaid portretiste. Ometi ei jäänud ta võõrsile, vaid tuli tagasi kodulinna ning tegutses siin meistrina kahel perioodil: esmalt 1506–1514 ning elu lõpuaastatel 1518–1525. Näitus “Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes” vaatleb esmakordselt Sittowi Tallinna töökoja tegevust ja võimalikku loomingut dialoogis teiste temaga 16. sajandi alguses Tallinnas töötanud rahvusvaheliste meistritega. Tallinn oli Sittowi eluajal mitmerahvuseline ja –keelne elav hansalinn, kuhu tulid kaupmehed, käsitöölised ja kunstnikud lähemalt ja kaugemalt. Sittowi kaaslateks olid raehärrad ja gildivennad, maalijad ja kiviraidurid ning ta kohtus linna külaliste ja auväärste võimukandjatega.

Piletid Piletilevis