fbpx

Otsing

Loengusari “Neljapäevad neitsi Maarjaga”: Anu Mänd “Neitsi Maarja ja Püha Anna keskaegses Tallinnas: kultus ja kunst” 13.02.2020 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Loeng või vestlus
Publikuprogramm

Loengusari “Neljapäevad neitsi Maarjaga”: Anu Mänd “Neitsi Maarja ja Püha Anna keskaegses Tallinnas: kultus ja kunst”

Näitusega “Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna” kaasneva loengusarja raames räägib ajaloolane ja kunstiajaloolane Anu Mänd neitsi Maarja ja tema Anna kultusest keskaegses Tallinnas ning ema ja tütart kujutavatest kunstiteostest ja esemetest siinsetes kirikutes. Samuti vaadeldakse neitsi Maarja ja Anna austamise kajastumist keskaegsetes testamentides ja teistes kirjalikes allikates.

Anu Mänd (PhD) on ajaloolane ja kunstiajaloolane, kelle uurimishuvide hulka kuuluvad pühakute kultus ja ikonograafia, keskaegse Liivimaa peokultuur, gildide, tsunftide ja vennaskondade ajalugu. Samuti on ta keskendunud Eesti ja Läti kirikute sisustusele (altarid, retaablid, memoriaalkunst jne), vaestehoolekandele ning naiste rollile kesk- ja varauusaja ühiskonnas. Anu Mänd on avaldanud arvukalt raamatuid ja artikleid keskaegse Liivimaa pühakukultusest, sotsiaalajaloost ja visuaalkultuurist.