fbpx

Otsing

Loodusfoto 2005. Briti Loodusloomuuseumi ja BBC rahvusvahelise fotokonkursi võidutööd 18.10.2006 – 12.11.2006

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Alexander Mustard. Riffahvenate parv. 2005. Autori omand
Näitus

Loodusfoto 2005. Briti Loodusloomuuseumi ja BBC rahvusvahelise fotokonkursi võidutööd

Asukoht: 2. korrus, suur saal

Näitusel on üleval maailma parimad loodusfotod, kujutades elu hiilgust, dramaatilisust ja mitmekülgsust. Näitus rõhutab ka loodusfotograafia kunstilist poolt ning julgustab fotograafe looma julgeid ja provokatiivseid tõlgendusi loodusest.

Alates 1964. aastast toimuva loodusfoto konkursil on auhindu pälvinud sellised suurkujud nagu Sir David Attenborough, Sir Peter Scott, Gerald Durrell, David Bellamy, Simon King, Virginia McKenna, Bill Oddie, Chris Packham, Ralph Steadman, Charlotte Uhlenbroek jt.

Loodusfoto 2005 peaauhinna sai itaallane Manuel Presti pöörlevat kuldnokaparve kujutava foto eest. Kümneaastane Jesse Ritonen Soomest sai parima noore fotograafi auhinna ‘Uudishimuliku pasknääri’ pildi eest.

Eestit külastab portreede kategoorias võitjaks tulnud Alexander Mustard Suurbritanniast. Tema portree riffahvenast on ilmselt tuntuim pilt näituselt, sest seda on kasutatud reklaamplakatitel üle maailma. Alexander Mustard käis juunikuus Egiptuses Ras Mohamed rahvuspargis, et pildistada Punase mere üht suurimat röövkala riffahvenat ja teisi kalu nende kudemisajal. Muidu üksi uitavad riffahvenad kogunevad kudemise ajaks suurtesse parvedesse. Alexander soovis fotoga edasi anda korraga nii kala õudust tekitavat nägu kui hirmuäratava suurusega kalademassi. Ometi on hoopis riffahvenad need, kelle elu on ohus. Väljaspool turvalist rahvusparki püüavad kalamehed ahvenaparvi enne, kui nad on kudeda jõudnud.

Merebioloogi haridusega Mustard kohtub Tallinnas noorte Eesti ja UK mere keskkonna teadlastega ning tutvustab näitust samal ajal Eestis viibivale kuninganna Elizabethile.

Näitusest inspiratsiooni saanud võivad oma töid esitada 2007. aasta konkursile. Käesoleva aasta konkurss on lõppenud ja 21. oktoobril avatakse Londonis “Loodusfoto 2006” näitus.